Mezbahanede 6 Kasaba Helal Kesim Sertifikası


Tarih: 15-08-2018 13:53 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1762 Defa Görüntülendi

Mezbahanede 6 Kasaba Helal Kesim Sertifikası

Çankırı mezbahadaki 6 kesiciye helal kesim kursu verdi. Kurs Sonrası Sertifikalarını Aldılar
Çankırı Belediyesi’nden Helal Kesim ve Sağlıklı Et

 

Çankırı Belediyesi mezbahada bir ilke imza attı. Belediye, mezbahada sunduğu kalite ve güveni aldığı Helal Kesim Sertifikası ile tescilledi. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, sofralara helal, sağlıklı ve güvenli gıda ulaşmasının vatandaşların da nihai isteği olduğunu belirterek bu uygulama ile helal kesime ve gıdaya destek verdiklerini belirtti.

 

Çankırı Belediyesi’nin talebi üzerine GİMDES helal kasap eğitim uzmanları, mezbahadaki 6 kesiciye helal kesim kursu verdi. Eğitimleri başarı ile tamamlayan Çankırı Belediyesi, Helal Kesim Sertifikası’nın sahibi oldu. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, “Bu sertifika ile vatandaşlarımıza güvenli ve sağlıklı bir şekilde ulaştırdığımız etlerimizin kesimlerinin helal kesim standartlarına uygunluk içerisinde yapılacağını da teyit etmiş bulunuyoruz. Mezbahada bulunan hayvanlarımızın kesimi dini kurallarımıza göre yapılıyor. Sağlıklı, güvenli ve İslami usullere göre kesim işlemi yapılması amacı ile mezbahamızda iki veteriner hekimimiz ve altı kesicimiz ile birlikte kesim işlemini rutin olarak devam ettiriyoruz. Halkımızı güzel hizmetlerle buluşturmanın gayreti içerisindeyiz.” dedi.

 

 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com