Hasan Ayrancı, Çankırı Üniversitesi 20 Bin Mezun Verdi


Tarih: 06-08-2018 15:30 universite Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2509 Defa Görüntülendi


Hasan Ayrancı, Çankırı Üniversitesi 20 Bin Mezun Verdi


Çankırı Karatekin Üniversitesi Kurulduğu Günden bugüne kadar 20.000’e yakın mezun ve verdi


Çankırı Karatekin Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı

Çankırı’da bir ilim, irfan, kültür, edebiyat ve sanat üniversitesi kurduk . Tarihi 40 yılı aşkın bir zamana dayanan ancak 2007 yılında üniversiteleşen bu oluşum bugüne kadar 20.000’e yakın mezun vermiştir.

Meslek Yüksek Okullarımızdan, Mühendislik Fakültemize, Edebiyat Fakültemizden Fen fakültesi’ne, iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi’ne kadar her alanda eğitim ve öğretimimize devam ediyoruz.

Hedefimiz mutlu öğrenciler yetiştirmek ve bilimsel bilgiyi üreterek bütün dünyaya yaymaktır. Çünkü mutlu insan başarılı olur ve bu başarı herkese yayılır, paylaşılır.

Şu anda üniversitemizin Uluyazı kampüsündeyiz. Şehre tepeden bakan çok büyük bir arazi burası. Bunun dışında aşağıda, şehrin içerisinde, şehirle bütünleşmiş 5’in üzerinde yerleşkemiz var. Her bir yerleşkede farkı bilim dallarında eğitimimize devam ediyoruz.

Meslek Yüksek Okullarımız bizim gurur kaynağımız çünkü düne kadar bütün Türkiye’ye Meslek Yüksek Okulları’nın çalışma şartlarını ve müfredatını oluşturan en eski birimimiz.

Amacımız Karatekin Üniversitesi’ni tüm ülkemizin gurur duyacağı bir öğrenim yuvası haline getirmek. Sadece Türkiye’den değil dünyanın her yanından gelip burada örnek bir üniversite buluyorlar. Çünkü burada biz insanın başarısını , mutluğunu ve bilimsel bilgiyi paylaşamasını sağlıyoruz.

Çankırı öğrencilik için ideal bir yer, güvenli ve nispeten ucuz bir şehir. Sadece 110 KM yakınımızda Ankara ve Esenboğa Havalimanı var. Burada öğrenciler Ankara gibi büyük bir metropolün imkanlarından yararlanırken aynı zamanda Çankırı gibi güvenli, nezih ve hesaplı bir şehirde de öğrenimlerini sağlamış oluyorlar.

Ana kampüsümüz olan Uluyazı kampüsünde yaklaşık 10 bin öğrenci öğrenim görüyor. Karatekin Üniversitesi, barınma, yeme - içme olanakları ve yıl boyu süren kültürel ve sanatsal faaliyetleri ile yaşayan bir üniversite.

Bizi farklı kılan bir başka özelliğimiz ise öğrenci merkezli yaklaşımımız. Her yeni gün, neyi, nasıl daha iyi yapabiliriz? Öğrencilerimizi nasıl daha mutlu hale getirebiliriz? diye düşünüyoruz. Çünkü mutluluk beraberinde başarıyı getiriyor, başarı ise sahip olduklarımızla gurur duymamızı sağlıyor.

Öğrencilerimiz mezun olduklarında, Karatekin ailesinin bir ferdi oldukları için gurur duymalarını istiyoruz.  Tüm öğrencilerimizi ilim ve irfan medeniyetimizin güç kaynağı olan Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne davet ederek, burada sunduğumuz öğrenim imkanlarını ve diğer kültür ve sanat imkanlarını değerlendirmelerini bekliyoruz.


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 20-08-2018 08:36 - Çankırı haberleri