Teknoloji ile Matematik Öğretiyorum Projesi


Tarih: 02-08-2018 11:19 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 11276 Defa Görüntülendi


Teknoloji ile Matematik Öğretiyorum Projesi


İl Milli Eğitim Müdürlüğü KA101 Teknoloji ile Matematik Öğretiyorum Projesi Kabul Edildi


Erasmus+ Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim Programı Projeleri Başvuru Sonuçları Açıklandı
 31 Temmuz 2018 tarihinde, Erasmus+ Okul Eğitimi Programı Projeleri başvuru sonuçları açıklandı. Bu kapsamda Milli Eğitim Müdürlüğü’nün KA101 Teknoloji ile Matematik Öğretiyorum (I Teach Maths with Technology) projesi kabul edilmiştir.
Kabul edilen bu projenin yerel ortakları Atatürk Ortaokulu, Hazım Dağlı Ortaokulu, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu ortaokulu; yurtdışı ortakları ise Finlandiya, Almanya ve Hollanda’dır.
67000 € bütçeli projede, ortağımız olan okullardan 15 öğretmen ve 1 idareci Finlandiya’da beş gün kursa katılacak; ardından 13 öğretmen Almanya ve yine 13 öğretmenimiz Hollanda’da okulları ziyaret ederek iş başı gözlem faaliyetlerinde bulunacak, proje kapsamında toplamda 41 yurtdışı hareketliliği gerçekleştirilecektir.
Projenin amacı, matematik ve teknolojinin iç içe olduğunu yaşayarak öğrenmek ve bu hususta yeni eğitim materyalleri oluşturarak ilimiz, ülkemiz ve Avrupa genelinde bu materyalleri kullanılır hale getirmektir.
Buna ek olarak; Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 43,500 € bütçeli “Avrupa’ya Çuf Çuf” isimli projesi ve Gürhan Titrek Mesleki Eğitim Merkezi’nin “Çevreci Otomobil Teknolojileri Stajı” isimli 12,098 € bütçeli mesleki eğitim projeleri kapsamında kabul edilmiştir.
Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı okul ve kurumların toplamda almaya hak kazandığı hibe 122,457 € olmuştur.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖztürkEtiketler:

Teknoloji ile Matematik Öğretiyorum Projesi  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com