Çankırı da  338 Özel Harekat Polisi Mezun Oldu


Tarih: 01-08-2018 18:03 Kurumlar Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 3060 Defa Görüntülendi

Çankırı da 338 Özel Harekat Polisi Mezun Oldu

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde Mezuniyet Töreni Yapıldı
Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü (POMEM) 19/2 Dönemde eğitim gören 338 Polis Özel Harekât öğrencisi için mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törene Vali Vekili Abdullah ASLANER, İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet KURUMAHMUT, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan ÖZTÜRK, Güvenlik Birimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Şenol YAPRAK, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutan V. Hıdır AYÇİÇEK, daire amirleri, STK Temsilcileri, gazilerimiz ve öğrencilerimizin aile ve yakınları katıldı.
 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören; Dönem birincisi Serhat ÇALIŞIR, POMEM Müdürü Ahmet ÖZGE ve Güvenlik Birimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Şenol YAPRAK’ın konuşmalarıyla devam etti.

POMEM Müdürü Ahmet ÖZGE yaptığı konuşmada “Genç polis adayı arkadaşlarım Özel Harekât Polisi olmayı seçerek meşakkatli bir görev üstlendiniz. Talip olduğunuz bu görevi vatanperverliğinizle ve aldığınız donanımlı eğitim sayesinde sürdüreceğinize inanıyorum. Şehit ve Gazilerimizin gösterdikleri fedakârlıktan alacağınız ilham ile Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün güvenliğini tesisinde insan hak ve hürriyetlerine saygılı kanunlar çerçevesinde görev yapacağınıza inancım tamdır.” dedi.
Konuşmaların ardından dereceye girenler ödüllendirildi ve Dönem birincisi Serhat ÇALIŞIR tarafından yaş kütüğe plaket çakıldı. Özel Harekât Polisi adaylarının yemin etmesinin ardından Mezuniyet Töreni sona erdi.

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com