Çankırılı İzciler Bolu Aladağ da Temalı İzci Kampına Katıldı


Tarih: 31-07-2018 16:39 STK Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1562 Defa Görüntülendi


Çankırılı İzciler Bolu Aladağ da Temalı İzci Kampına Katıldı


Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü kapsamında izciler Bolu Aladağ'da Kardeşlik Temalı İzci Kampına Katıldı


Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü (SERGENÇ), Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "Bedence Sağlam, Ahlakça Güzel Olmak İçin İzcilik Projesi" kapsamında izciler Bolu Aladağ'da ‘'Kardeşlik Temalı İzci Kampı''na katıldı
 
SERGENÇ, Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından federasyonun Bolu Aladağlardaki Tevfik Rüştü Günday kampında düzenlenen, 68 ilden toplam 1400 izcinin katıldığı ’Kardeşlik Temalı İzci Kampı’na 3 Oymakbaşı, 3 izci gönüllüsü ve 29 izci katıldı.

 İzciler, kampta izciliğin ana esasları, andı, türesi ve oyunlarının yanı sıra matrak, dart, okçuluk, kano, telsiz istasyonlarında ilgili eğitimleri uzmanlarından aldılar. Hayk (izcilerin arazide lidersiz gece boyu kendi yaptıkları barınakları kalma) yaparak, kamp organize etmenin usul ve esaslarını öğrendiler. Gençlerimize ve çocuklarımıza, okul dışındaki zamanlarda, zihinsel, bedensel ve ruhsal gelişimlerine rehberlik edecek olmanın, vatana, millete, ailesine ve kendine faydalı bireyler olmalarını sağlamak için çalışmanın, heyecanı ile dolarak kamp yerinden ayrıldılar.

"Bedence Sağlam, Ahlakça Güzel Olmak İçin İzcilik Projesi" proje koordinatörü Savaş AKTEPE yaptığı açıklamada; “Kampa katılan izcilerimize ve liderlerimize yapacakları izcilik çalışmalarında başarılar diliyoruz.’’ dedi
 


 
 
 
 
 
 
 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 20-08-2018 08:35 - Çankırı haberleri