Dikkat Lise Tercihlerinde 13 Temmuz Son Gün


Tarih: 13-07-2018 11:46 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1405 Defa Görüntülendi

Dikkat Lise Tercihlerinde 13 Temmuz Son Gün

Lise Tercihlerinde 13 Temmuz Son Gün Bu Gün
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, adrese dayalı sistemle ve merkezi sınavla öğrenci alacak liseler ile pansiyonlu okullar için 2 Temmuz'da alınmaya başlanan tercihler,  13 Temmuz 2018 Cuma günü(bugün) saat 17.00'de sona erecek.

Merkezi yerleştirme, sınavla öğrenci alan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, proje uygulayan eğitim kurumları ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu Teknik programlarına, tercihler doğrultusunda merkezi sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak.
Yerel yerleştirme ise okulların türü, kontenjanı, bulundukları yere göre oluşturulan ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, kayıt bölgesindeki okullardaki eğitim gördükleri süre, tercih öncelikleri, okul başarı puanları, özürsüz devamsızlık ve yaş kriterleri göz önünde tutularak gerçekleştirilecek.
Yerleştirme sonuçları ve boş kontenjanlar, 30 Temmuz'da açıklanacak.
Nakil tercih başvurularının ilki 6-10 Ağustos'ta, ikincisi 13-17 Ağustos'ta, üçüncüsü 27-31 Ağustos'ta, dördüncüsü 3-6 Eylül'de yapılacak. Yatılılık başvuruları, 10-14 Eylül'de okul ve kurumlarca alınacak.
İlimizdeki bazı okullarımızda tercih ve yerleştirme süreci ile ilgili veli seminerleri düzenlenmiştir. Ayrıca ilçelerimizde ve Çankırı il merkezinde kurulan beş tercih danışmanlığı komisyonu tarafından tercih danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır. Tercih danışmanlığı ortaokulların yanı sıra ilimizdeki alışveriş merkezinde de devam etmektedir.
Değişen tercih ve lise yerleştirme sürecinde uzman desteğine ihtiyaç duyan tüm öğrenci ve velileri komisyonlarımıza davet ediyoruz.


Çankırı İl Milli Eğitim Müdürülüğü


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com