Hüseyin Boz İmzayı Attı. Personelin Yüzü Güldü


Tarih: 12-07-2018 16:07 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2979 Defa Görüntülendi

Hüseyin Boz İmzayı Attı. Personelin Yüzü Güldü

Belediye Başkanı Hüseyin Boz Sosyal Denge Sözleşmesini İmzaladı, Personelin Yüzü Güldü
Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Belediyede 657’ye tabi olarak çalışan memur ve sözleşmeli personelin Sosyal Denge Sözleşmesi ile daimi işçilerin ek sözleşmesini imzaladı. Belediye Meclis Salonunda çalışanları ile bir araya gelen Boz, personelden büyük alkış aldı. Sözleşmenin 2019 Mart ayına kadar olan süreyi kapsadığı bildirildi.

Çankırı Belediyesi ile BEM-BİR-SEN arasında Sosyal Denge Sözleşmesi, Hizmet-İş arasında ise Ek Sözleşme imzalandı. Belirlenen oranlar, çalışanları da memnun etti. Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Hüseyin Boz,  BEM-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Alper, Çankırı BEM-BİR-SEN İl Başkanı Muharrem Ovacıklı ve İl Başkan Yardımcısı Osman Süren, Yönetim Kurulu Üyesi Seda Yazıhan ile Hizmet-İş Sendikası Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Yusuf Güler katıldı.

Çankırı BEM-BİR-SEN İl Başkanı Muharrem Ovacıklı, Belediye Başkanı Hüseyin Boz’u göreve geldiğinde ziyaret ettiklerini ve taleplerini bildirdiklerini söyledi. Ovacıklı, Personel için ne yapılması gerekiyorsa yapalım diyerek önemli bir adım atan Başkan Boz’a teşekkürlerini sundu.

BEM-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Alper ise Başkan Hüseyin Boz’un elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettiğini belirterek “Böyle bir Belediye Başkanına sahip olduğunuz için hem personeli hem de Çankırılılar çok şanslı.” dedi. Alper, Yeni Türkiye ve yeni düzenlemeler sayesinde bu dönemin kamu çalışanlarının hakları açısından olumlu bir dönem olacağına inandıklarını belirtti.

Hizmet-İş Sendikası Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Yusuf Güler de “İmzamız işçinin kararıdır diyerek yola çıktık ama gördük ki bu sözün üzerine çıkan bir Belediye Başkanınız var. Kendisine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Çalışanlarının haklarını Belediye imkânları ölçüsünde en iyi düzeyde iyileştirmeye gayret ettiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Boz, “ Hem memurumuzu mutlun edecek hem de bizi zorlamayacak sözleşmelere imza attık. Personellerimizden tek isteğimiz; güzel şehrimizin güzel insanları ile iyi iletişim kurmaları, onlara karşı güler yüzlü olmaları ve kalp kırmamaları yönündedir. Allah bereketini versin, hayır ve mübarek eylesin.” dedi. Başkan Boz’un sözleri personelden büyük alkış aldı.

 
 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com