Kızılırmak LYS Tercih Semineri


Tarih: 11-07-2018 10:51 Kizilirmak Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1234 Defa Görüntülendi

Kızılırmak LYS Tercih Semineri

Kızılırmak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde LYS Tercih Semineri düzenlendi.
Çankırı Kızılırmak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe genelindeki tüm ortaokul 8.sınıf öğrenci ve velilerine yönelik ‘Lise Tercih ve Yerleştirme Sistemi’ konulu seminer düzenlendi.

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN tarafından seminerde, gerek sınavla öğrenci alan okullara yerleştirme sistemi ve tercih süreci gerekse adrese dayalı yerleştirme ve tercih süreci konusunda bilgilendirme yapıldı. Öğrenci ve velilerden gelen sorular cevaplandırıldı. Tercih işlemleri için örnek uygulamalar gösterildi.

Kızılırmak İlçe Milli Eğitim Müdürü Önder GÖKÇE katkılarından dolayı Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN’a teşekkür etti.

Liselere yerleşmek isteyen öğrenciler için tercih süreci 2 Temmuz-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak olup, sonuçlar 30 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacaktır.

 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com