Çankırı Kurşunlu Devrez Mesire Alanı - Şakir KaymakDevrez İç Anadolu'nun En Büyük Mesire Alanı Olacak


Tarih: 08-07-2018 17:36 Kursunlu Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 4789 Defa Görüntülendi

Devrez İç Anadolu'nun En Büyük Mesire Alanı Olacak

KUZKA Destekli Kurşunlu Devre Projesi İç Anadolu'nun En Büyük Mesire Alanı Olacak
Devrez Mesire Alanı Çankırı Kurşunlu İlçe Belediyesi ,Kurşunlu Hizmet Götürme Birliği ve KUZKA(Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı) birlikte hayata geçirilen bir proje Çankırı  Korgun – Kurşunlu yolu güzergahında Devrez Çayı yanında yapılan mesire alanı.

Devrez Mesire tabiyat güzelliği ve Devrez Çayının hemen yanı başında olması vatandaşların ilgi odağı oldu.

Daha yeni olmasına rağmen Kurşunlu ilçesi ve civar köylerin yanı sıra şimdiden Çankırı Merkez ve diğer ilçelerin yanı sıra çevre illerden Kastamonu ve Ankaralılardan yoğun ilgi görmeye başladı.

Vatandaşlarında  Öğvüile bahsettiği Kurşunlu Devrez Mesire alanı, Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymağın dediği bibi  İç Anadolu’nun En büyük ve en ilgi çekici mesire alanlarından bir olacağının sinyallerini şimdiden vermeye başladı.

Mesire alanı doğal güzelliklerinin yanı sıra mangal alanları, oto parkı, spor tesisleri, çocuk oyun alanları cim alanları ile  göz dolduruyor. Tarihi köprünün tamamlanması ile de alan farklı bir güzellik kazanacak.

Süre:00:54- 01:007
Yücel Uçak”Çankırı Korgun ilçesinden görev yapıyoruz. Burayı çok met ettiler. Yeni açıldı dediler. Bizde arkadaşlarla beldik bir görelim dedik. Gerçekten güzel dere kenarı sakin bir yer.
Yapanlardan Allah razı olsun ellerine sağlık”

Sür:01:14- 01:33
Nurşen Eryiğit”Evdeböyle bir ortam bulamayız.Torun arla akrabalarla. Evde herkes telefonu eline alıyor. Teknolojiden dolayı kimse kimse ile iletişim kuramıyor. Burada bir araya gelip , konuşma sohbet etme fırsatı yakaladık. Çok güzel bir ortam. Teşekkür ederiz.”

Süre:01:38
Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak”2014 yerel seçimlerinde bu güne kadar dört yıldır belediye başkanlığı yapmaktayız. İnşallah halkımıza hayırlı hizmetler yapmak üzere görevimizin başındayız.
Devrez mesire alanı  KUZKA,  Kurşunlu Belediyesi ve Kurşunlu Hizmet götürme birliği tarafından gecen yıl yapım ihalesi yapıldı bu yılda vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.
22 dönümlük bir arazi üzerinde şu an ilimizin en büyük mesire alanı hizmet açmakta bulunmaktayız.
Vatandaşlarımızın yoğu ilgisi var. İnşallah projemizin devamı da var.  İnşallah İç Anadolu’nun  beklide en büyük mesire alanı yapacağız burayı.
Aşağı tarafta Mamu Köprüsü olarak biline tarihi bir köprümüz var. Bu projenin de yapım ihalesi içinde hazırlandık. İnşallah önümüzdeki yılda o köprüyü tamirden geçirerek  ve halkımızın hizmetine sunacağız ve karşı tarafa Kızlar yolu barajının inşaatı devam ediyor. Buraya 300 metre Kızlar yolu  Barajı da bittiğinde bu mesire alanı ve devamında ki mesire alanı ile birlikte Kızlar Yolu barajı ile de bir bütünlük sağlayarak halkımız şimdiden büyük ilgi gösteriyor.
İnşallah o zaman İç Anadolu’nun  en büyük mesire alanı olarak hizmete sunacağız”

Video Görüntüleri
 
Fotoğraflar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler:

Çankırı Kurşunlu Devrez Mesire Alanı - Şakir Kaymak

Çankırı Kurşunlu Devrez Mesire Alanı - Şakir Kaymak 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com