Çankırı BelediyesiBelediye Anne ve 12 Yavrusunu Kurtardı


Tarih: 06-07-2018 16:23 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 3408 Defa Görüntülendi

Belediye Anne ve 12 Yavrusunu Kurtardı

Belediye Veterineri Anne ve 12 Yavrusunu Sezaryenle Kurtardı
Çankırı Belediyesi  Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde anne köpek ve 12 yavrusu sezaryenle kurtarıldı

Geçtiğimiz günlerde iki kedinin doğum yapmasını sağlayan ve tellere takılan leyleği kurtaran Çankırı Belediyesi, bu kez anne adayı köpeğin yardımına koştu. Vatandaşlar tarafından fark edilerek Belediye Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine getirilen gebe köpeğin doğumu, Belediyenin Veteriner Hekimi tarafından sezaryenle gerçekleştirildi.

Çankırı merkezde 2 yaşlarındaki Rotweiller melezi sokak köpeğinin acı çektiğini ve gebe olduğunu fark eden vatandaşlar, anne adayı köpeği hemen Belediye Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine getirdi.
Veteriner Hekim muayenesi sonucunda acilen sezaryene alınan köpek, operasyonun ardından 12 yavrusuna kavuştu.  Annenin sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi.
 Çankırı Belediyesi Veteriner Hekim Zekeriya Öcal yaptığı açıklamada yapılan muayene sonucunda doğum başlamasına rağmen köpeğin normal doğum yapmasını engelleyen prolapsus vagina  (rahim sarkması ) teşhisi konularak acilen sezaryene aldıklarını ifade etti. Öcal, prolobe olan dokunun rezeksiyonu gerçekleştirerek anne köpeği sağlığına kavuşturduklarını söyledi.

Belediye Başkanı Hüseyin Boz, sokak köpeği sahiplenmek için Bakımevine gelen Yapraklı İğdir köyünden bir vatandaşın da doğum yapan köpeği sahiplendiğini söyleyerek ağır bir operasyon geçiren köpeği sıcak bir yuvaya kavuşturmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.


Süre:00:35- 00.57
Çankırı Belediyesi Veteriner Hekim Zekeriya Öcal” hemen Belediye Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine acilen getirilen sokak hayvanımızda prolapsus vajina  (rahim sarkması ) teşhisi koyduk.

Aynı anda da gebe gebelikten ve hormonların etkisinden vajina  dışarıya çıkmış acilen sezaryene alıp ilk önce yavruları kurtaracağız. Sonrasında çıkan organı yerine koyacağız. Şu anda ameliyata başlamak üzereyiz.
Süre:01:14- 00.
Şu anda operasyona aldığımız annenin yavrularını kurtardık. 12 tane yavru köpeğimiz var. İnşallah salık durumları ilerleyen günlerde daha da iyi olacak. Şu an hepsi canlı şu anda. Annenin hayati tehlikesi de atlatılmış oldu.son dişlerini kapatıyoruz.
Bu gibi durumlarda vatandaşlarımız daha da duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bizi belediyemizi her zaman aradıklarında Onlara yardımcı olmak için var.

 
Video Görüntüleri
 
Fotoğraflar
 
 


Etiketler:

Çankırı Belediyesi

Çankırı Belediyesi 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com