İmaret Medresesi Üniversitenin Oldu


Tarih: 05-07-2018 19:02 universite Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2524 Defa Görüntülendi

İmaret Medresesi Üniversitenin Oldu

Restorasyonu Tamamlanan İmaret Medresesi Üniversite Tarafından Yeniden Hizmete Geçirilecek
Rektör Ayrancı İmaret Medresesi’nde İncelemelerde Bulundu

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, restorasyonu tamamlanan ve üniversite tarafından yeniden hizmete geçirilecek olan İmaret Medresesi’nde incelemelerde bulundu. 1386 yılında yaptırılan ve Çankırı tarihinin en önemli yapı taşlarından olan medreseyi inceleyen Ayrancı, restorasyon çalışmaları ve ilerleyen süreçte yapılacaklar ile ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı. İmaret Medresesi ile aynı avluda bulunan İmaret Cami Şerifi’ni de ziyaret eden Rektör Ayrancı, Kur’an kursunda eğitim gören çocuklarla özel olarak ilgilendi. Kur’an-ı Kerim harflerini yeni öğrenen çocuklara yardımcı olan Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Kur`an-ı Kerim’e geçen çocukların okuduğu surelerde onlara eşlik etti.

Medresenin yanı başında yer alan Osmanlı Devleti ve Candaroğulları Beyliği Sancak Bey’i Kıvameddin Kasım Bey ve ailesinin bulunduğu mezarlığı ziyaret eden Rektör Ayrancı, Fatih Sultan Mehmet Han’ın halası Sultan Hatun’un kabri başında dua etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com