Pansiyonlarımız Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor


Tarih: 02-07-2018 08:10 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1278 Defa Görüntülendi

Pansiyonlarımız Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor

Okuldaki Evimiz… Pansiyonlarımız Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor
Eğitimde fırsat eşitliği kapsamında özellikle kırsal bölgelerde yaşayan öğrencilerin daha iyi eğitim koşullarından yararlanması amacıyla yatılı okullar oluşturulmuştur. Burada kalan öğrencilerin barınma, ısınma, yemek, tedavi gibi yaşamsal ihtiyaçları Milli Eğitim Bakanlığınca karşılanmaktadır. Bu sayede kırsal bölgenin eğitim konusunda beraberinde getirmiş olduğu dezavantaj ortadan kaldırılmış ve öğrencilerin daha iyi bir eğitim alması için gerekli altyapı sağlanmıştır.

Her ne kadar kırsal kesimden gelen bireylerin eğitimi için pansiyonlar aracılığı ile gerekli altyapı sağlanmış olsa da öğrencilerin kendilerini psikolojik yönden de rahat hissedebilecekleri bir ortamda kalmaları hususu aynı derecede önem arz etmektedir. Sonuçta ailesinden uzakta bir ortamda yaşayan öğrencilerin bu eksikliklerini giderebilecek bir pansiyon ortamının sağlanması Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öncelikli planlarımız arasındadır.

Bu amaçla pansiyonlarımızın donatım ihtiyaçlarını ortadan kaldırarak öğrencilerin daha nezih bir ortamda kalmaları için birçok çalışma müdürlüğümüz tarafından yürütülmektedir.

Yapılan donatım faaliyetlerinin sonucu olarak pansiyonlarda kalan öğrencilerimizin okula daha olumlu tutumlar geliştirmesine de katkıda bulunulmakta ve bu durum dolaylı olarak okul başarısına da katkı sağlamaktadır.

TOBB Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Şeyma HARMANDA okul pansiyonu ile ilgili olarak, “geçtiğimiz yıl okulumuzun yeni yapılan yurt binasına taşındık, ailemden ayrılmak, yoğun ve zor bir eğitim yılında evimden uzak bir yere gelmek benim için çok zor ve endişe vericiydi. Ancak yurt binasına adımımı attığımda ben ve tüm diğer yurtçu arkadaşlarım büyük bir şaşkınlık ve sevinç içerisinde kaldık, geniş, kullanışlı ve donanımlı odalarımız evimizdeki odalarımızı hiç aratmıyor. Her katta bulunan geniş oturma takımlarında akşamları toplanıp keyifli sohbetler yapıyoruz. Kitaplarımızı koymak için dolaplarla kaplı odalar bile hazırlanmış. Eskiden hepsini çalışma masalarımızın küçük rafına sığdırmaya çalışırdık. Eski çalışma salonlarımızda okul sıraları varken şimdi herkesin kendine ait masası, rafları, dolapları, notlarını astığı panoları var. Ders çalışmak çok zevkli bir hale geldi. Bizim için böylesine ince düşünen ve ortamlar hazırlayan herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü

 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com