Koşa Biliyorken Koş


Tarih: 29-06-2018 08:53 Cankirispor Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 1045 Defa Görüntülendi


Koşa Biliyorken Koş


Gençlik Spor MüdürüSpor Severleri Spora Davet Etti


2017-2018 yaz spor okullarının açılışı ve 5'e5 koşabiliyorken koş mini futbol turnuvasının açılışı bugün gerçekleştirilecek.

Yaz spor okullarını bugün gerçekleştirilecek olan açılış töreni ile başlıyor. Saat 17:00'de Atatürk Stadında gerçekleştirilecek olan açılış töreni sonrasında 5'e5 koşabiliyorken koş mini futbol turnuvası gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgi basın mesunplarına bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci şunları söyledi: 27 branşta açılan İl Spor Merkezleri’nde 71 antrenör görev yapacak. Yoğun ilgi olan yüzme branşına havuz olmadığı için hizmet verilemezken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci,  yüzme havuzu konusunda eksikleri olduğunu belirterek, “İnşallah yıkımı devam eden havuzumuzu yeni bir projeyle aynı yerine yapacağız” dedi.

Gerginci, kayıtları devam eden İl Yaz Spor Okulları’na şuana kadar 3 binin üzerinde müracaat olduğunu, il genelinde 6-7 bini hedeflediklerini söyleyerek, “Genci, yaşlısı, toplumun her kesimine ulaşmanın peşindeyiz” şeklinde konuştu.

7’den 70’e bütün toplumu spora yönlendirme projesi olan ‘Koşabiliyorken Koş’  projesi kapsamında 2017 yılı başında 193 kişi olan sayıyı 3 bine taşıdıklarının altını çizen Gerginci, “Toplumu bu anlamda daha çok spora yönlendirmiş olduk. Bizim esas amacımız eğitim anlamında çocuklara spor yaptırabilmek. Kendi bünyemizde antrenörlerimiz var. ‘Koşabiliyorken Koş’ projesinde 2017 yılında Çankırı olarak 58. yer alırken, büyük şehirlerin de bulunduğu sıralamada 5. sıraya yükseldik.  Bu konuda başarılı olduğumuzu düşünüyorum” diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, rutin faaliyetlerin dışında il müdürlüğü olarak kendi faaliyetleri bulunduğunu belirterek “Bunlardan; 2017 yılında başlattığımız ‘Okulunuza Geliyoruz’ projesi var. Sadece sporu kendi tesislerimizde değil, okullarımıza kadar giderek bahçelerinde, tesislerinde, salonlarında spor yaptırdık. Vatandaşın tamamına spor yaptırmanın peşindeyiz” ifadelerini kullandı.

Sporun insan sağlığı üzerinde inanılmaz bir etkisinin olduğunu söyleyenGerginci “Hem fizyolojik, hem fiziksel, hem de psikolojik olarak çok büyük katkısı bulunuyor. Aile yaşantısına bile çok büyük katkısı var. Çocukların genç yaşta spora başlaması hayatını düzene sokmasında, hayat disiplini kazanmasına sebep oluyor” diye konuştu.

Gerginci,  spor adamı olarak Çankırı’da sporu en üst seviyeye taşımanın peşinde olduklarının altını çizerek, “Federasyon temsilcileriyle toplantı yaptık. Bizim en az yılda bir defa o toplantıyı gerçekleştirmemiz lazım. Çünkü onlar sacayağımızın en önemli ayaklarından biri. Bazı branşlarda görevini layıkıyla yapan il temsilcilerimiz olduğu gibi yapmayan arkadaşlarımız da var. Onlarla ilgili gerekli tedbirleri alacağız. Çankırı’da iyi niyetle bir uğraş içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor tesislerinde 5-18 yaş arası gençlere Atıcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Bedensel Engelliler, Bisiklet, Bilardo, Bocce, Boks, Jimnastik, Futbol, Görme Engelliler, Güreş, Halter, H.İ.S., İşitme Engelliler, Judo, Karate, Kayak, Masa Tenisi, Okçuluk, Özel Sporcular, Taekwondo, Tenis, Voleybol, Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi ve Wushu branşlarında ücretsiz olarak eğitim verilecek.

Etiketler:

Koşa Biliyorken Koş  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com