Hüdaverdi Kulİlimiz Siyasetinde En Vefalı KUL


Tarih: 27-06-2018 06:44 Siyaset Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 6721 Defa Görüntülendi

İlimiz Siyasetinde En Vefalı KUL

Seçimler Bitti Köylü Köyüne Kentli Kentine Dönerken Hüdaverdi Kul, Helallik istedi
Seçim süreci ile birlikte milletvekilliği aday adayları mantar gibi bir anda siyasetçi olmuşlar. Bir çok kişinin tanımadığı kişiler dahi Çankırılı olu vermişlerdi.  Haklılar tabiî kimliklerinde Çankırı yazıyor.
Bir çoğu Çankırı’ya sadece başvuru yapma için gelmiş ve aynı gün Çankırı’da ayrılmışlardı.
Hemen alınmayın herkesi bahsetmedik. Aday tanıtımında isilmerini yazmadıklarımızdan bahsediyoruz. İyi ki de yazmamışız…
Bu aday adaylarından bazıları müdür olayım bazıları tayin yaptırayım amacı güttüler. Geçmişte olduğu gibi.  Emellerine ulaştılar mı.. Oda büyüklerimizin takdiri.. Emeksiz yemek olsaydı ..
Afrika’da kimse aç kalmazdı.
Önümüzde Belediye seçimleri var. Şimdiden uyarayım aynı şeyleri belediye başkanlığında da yaparsanız.  İnsanlar sizlere iyi gözle bakmayacaktır. Çankırı artık sorguluyor..
Geçmişte tüm bunlar yaşanırken biri var ki.. Taşıdığı soyadının hakkını veriyor.
Hüdaverdi KUL seçimde MHP’den milletvekili olabilmek için görevinden istifa etti. Genel Merkezleri aday göstermemesine rağmen milletvekili adayı gibi sürekli çalıştı.
Süreçte istifa ettiği için adayda seçilmediğinden bu süreci kendisine avantaj sağlayıp iyi bir tatil zamanı olarak kullana bilirdi. Ama yapmadı…
Süreci siyasi ahlakı gereği partisine çalışarak geçirmeyi terci etti. Gerçi bu yaptığı siyaset ve partisine olan sevgisi ile alakalı olabilir.
Çankırı ve Çankırılıyı ilgilendiren olay, seçim çalışmaları süresince ziyaret ettiği sohbet ettiği çay içtiği kişiler ile helalaşmadan şehirden ayrılmaması.
Seçim sonuçlarının üzerinde uzun bir süre geçmesine rağmen şehirden hemen ayrılmayan Hüdaverdi KUL , sohbet ettiği çay içtiği kişileri tek tek ziyaret ederek helalaştı.
“Ankara’da bir kardeşiniz  bir evladınız var. Ne zaman istersiniz yanınızda olacağım. Biliyorum bir çoğunuz beni yakından tanıyor. Çankırı’da yıllarca  birlikteliklerimiz oldu. Görevim gereği ilimiz dışında da olsam her zaman sizlerleyim. Çankırı ve Çankırılı için yapılması gerekenleri her zaman yapmaya hazırım. Hakkınızı Helal Edin” dedi.
İnsan Çankırı’da yaşamasa da YERLİ VE MİLLİ OLMAK MÜMKÜN DEMEK Kİ
Etiketler:

Hüdaverdi Kul

Hüdaverdi Kul 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com