500 Kişiye İş İmkanı Son Müracaat Yarin


Tarih: 21-06-2018 14:02 Genel Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 4611 Defa Görüntülendi

500 Kişiye İş İmkanı Son Müracaat Yarin

İlimizde İŞKUR tarafından 500 Kişiye İş İmkanı Son Müracaat Yarin
Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu’nun  girişimleri ile sağlanan 500 kişilik iş imkanı müracaatları başladı Son gün 22 Haziran Cuma
Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün Kamu Kurum ve Kuruluşları ile yürüttüğü, 1 Haziran tarihinde işbaşı yapılan toplum yararına programlara ek olarak;Çankırı Milletvekili Av. M.Emin AKBAŞOĞLU’nun girişimleriyle 500 kişilik ek bir kontenjan daha tahsis edildi. Böylece; bu programlarda toplam 1.438 kişinin istihdam edilmesi sağlanmış olacak.

Toplum Yararına Program kapsamında 500 kişilik ek kontenjan başvuruları, 22 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen başvurularak ya da http://www.iskur.gov.tr adresinden iş arayan girişi yapılarak Cuma günü gece yarısına kadar gerçekleştirebiliyor.

Programlara, 18 yaşını doldurmuş ve İŞKUR’a iş arayan statüsünde kayıtlı vatandaşlarımız; emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamak, öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ön şartlarını taşımaları koşulu ile başvurabiliyor.

26-27 Haziran tarihlerinde noter kurası ile çalışanların belirleneceği projelerde, il genelinde 15 Kamu Kurum ve Kuruluşu ve Yerel Yönetim İdaresi ile protokol imzalanmak suretiyle, çevre temizliği, ağaçlandırma, park düzenlemeleri, kamusal altyapının yenilenmesi gibi birçok kamu yararı gözetilen alanda, 9 Temmuz itibariyle işbaşı yapılacak.

Şahsen ya da internet sayfası üzerinden yapılan başvuruların ardından gerçekleştirilecek kura çekimlerine vatandaşlarımızın katılım zorunluluğu bulunmuyor. Bununla birlikte, kura ile çalışmaya hak kazanan vatandaşlarımızın 9 Temmuz tarihinden önce bünyesinde çalışacağı Kuruma belgelerini teslim etmesi gerekmektedir.


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com