Milletvekili Akbaşoğlu 500 Kişiye Daha İş İmkanı


Tarih: 13-06-2018 17:20 Siyaset Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2669 Defa Görüntülendi


Milletvekili Akbaşoğlu 500 Kişiye Daha İş İmkanı


Milletvekili Akbaşoğlu’ndan 500 Kişiye Daha İş Müjdesi


Ak Parti Çankırı Milletvekili ve Milletvekili Adayı Muhammed Emin Akbaşoğlu, İŞKUR aracılığı ile 500 Çankırılıya daha iş imkanı sağlanacağının müjdesini verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile yaptığı görüşme sonunda Çankırı’ya 500 kişilik ek kontenjan sağlandığını belirterek “Daha önce 938 hemşehrimizi  İŞKUR’un Toplum Yararı Programı çerçevesinde Çankırı’daki çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirmiştik. Sayın Bakanımızla geçtiğimiz günlerde yaptığımız görüşmeler sonunda Çankırı’mıza 500 kişilik daha istihdam imkanı sağladık. İşlemlerin tamamlanmasının ardından bir iki gün içerisinde 500 işsizimiz daha iş imkanına kavuşmuş olacak. Sayın Bakanımıza Çankırı’mıza göstermiş olduğu bu hassasiyet ilgi ve alakadan dolayı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Böylece 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren yeni işe gireceklerle birlikte toplamda 1438 vatandaşımız iş imkanına kavuşmuş olacak. Programa görev 6 aylık sigortalı çalışacak olan bu arkadaşlarımızın 3 ay daha ek süre alınarak 9 ay çalışmaları sağlanacaktır. Çalışmaya başlayan ve başlayacak olan hemşehrilerime hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Akbaşoğlu, bir taraftan şehrin önemli problemlerine çözüm üretmenin gayretinde olduklarını belirterek, diğer taraftan da geçim sıkıntısı yaşayan ve iş bulmakta zorlanan vatandaşlara iş imkanı için çalıştıklarını söyledi. Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan  ancak ve ancak yeni yönetim sistemi ile çıkılabileceğinin altını çizen Akbaşoğlu “Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir başkan ve onunla uyumla çalışabilecek güçlü bir meclis ile ülkenin hem içerideki hem de adeta ateş çemberine dönen coğrafyamızdaki problemler çözülebilir. Bu konuda da önümüzdeki seçimlerde Çankırılı hemşehrilerimizden gereken desteği bekliyoruz” diye konuştu.

 

Etiketler:

Milletvekili Akbaşoğlu 500 Kişiye Daha İş İmkanı  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com