Başbakan: Hukuk Fakültesi Hayırlı Olsun


Tarih: 12-06-2018 21:32 Siyaset Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 12987 Defa Görüntülendi


Başbakan: Hukuk Fakültesi Hayırlı Olsun


İlimizde Konuşan Başbakan Binali Yıldırım Hukuk Fakültesi Hayırlı Olsun dedi


Seçim çalışmaları kapsamında Çankırı’ya gelen ve Çankırı Belediye Meydanında  halka seslenen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım Çankırılılar Hukuk Fakültesi hayırlı olsun dedi.:

Başbakan Binali Yıldırım”Çankırı’ya Karatekin Üniversitesini kurduk mu? Şimdi rektör  az önce bana Hukuk Fakültesinde istiyoruz dedi. Hukuk Fakültesi Çankırı’ya  yakışır mı ?  Hayırlı olsun “dedi

Çankırı’ya Karatekin Üniversitesi Rektörü Bir Yıl Önce Verdiği Sözü Tuttu.  HUKUK FAKÜLTESİ TAMAM

Çankırı Hukuk Fakültesinin Oluşum Tarihi

2004 -2005  yıllarında dönemin valisi  zaman zaman YÖK başkanımı ilimizde misafir etmişti.  O dönem YÖK  Başkanı  Çankırı’da bir toplantıda “Sayın valimim doğum günü imiş ona doğum günü hediyesi olarak Çankırı Hukuk Fakültesi Sözü veriyorum” demişti

Aradan geçen uzun yıllara rağmen hukuk fakültesi sözü sadece tarihin tozlu sayfalarda kaldı.

Takii yeni atana Prof Dr. Hasan Ayrancı’nın  Çankırı’ya rektör atanması ile tekrar konuşulmaya başladı.  Bundan tam bir yıl önce 16-06-2017 tarihinde  Üniversitenin iftar yemeğinde Çankırılılar için Hukuk fakültesi sözü vermişti.

Bazıları çok sözler veriliyor önemli olan yapılması derken…  Rektörü yakından tanıyanlar “ Hoca söz verdi ise yapar. Yapamayacağız sözler vermez “demişti.

Geçen bir yıl süre içerisinde azimli çalışma yürüten Rektör Ayrancı  çalışmalarını tamamlamış gecen ay dosyaları YÖK’e teslim etmişti.  Hatta Rektör” Ben çalışmalarımı tamamladım top siyasilerde “demişti.

Rektör Ayrancı bununla da yetinmedi. Seçim çalışmaları kapsamında Çankırı’ya gelen  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım yüz yüze konuşarak.  Bu konuda Başbakandan destek istedi.

BU isteğe duyarsız kalmayan Binali Yıldırım bu binlerce Çankırılı önünde” HUKUK FAKÜLTESİ HAYIRLI OLSUN” dedi
 
Video Görüntüleri
 

Bundan Bir yılÖnceki Haberimiz

Çankırı’ya Hukuk ve Diş Hekimliği Fakültesi Geliyor
Tarih: 16-06-2017 02:02universiteMuhabir: AbdulhalikDemir Bu haber: 17463 Defa Görüntülendi


Çankırı’ya Hukuk ve Diş Hekimliği Fakültesi Geliyor


Çankırı’ya Hukuk Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakülteleri geliyor. Dedi.


Çankırı Karatekin Üniversitesi Prof. Dr. Hasan AYRANCI'ya sorduk” Çankırı’da ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? “
Çankırı Karatekin Üniversitesi Prof. Dr. Hasan AYRANCI Haber18.com editörüne yaptığı açıklamada İlimize Hukuk Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve İslami İlimler Fakültelerinin geleceği ile ilgili gerekli çalışmaların yapıldığını ifade etti.

Prof. Dr. Hasan AYRANCI” İnsan gönüllerde yaşamalı. Çankırı’nın da gönlünde yaşamak istiyoruz. Allah bile kulu yarattığında sormuşlar...Kıssa öyledir. “neden yarattınız diye”
Oda “bilinmek istedim “demiş

Bilinmek büyük bir şeydir. Diğer anlamları vardır.

Ancak bu Aşk ile yapılır. Muhabbet ile yapılır. Bizde Çankırı’mıza bu sevgi tohumunu ekebilirsek bizim tek amacımız bu. Başkada bir amacımız yok.

İslami İlimler Fakültesini kuruyoruz. Dün Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet Görmez ile çok samimi bir görüşme yaptık. Oda tüm bilgilerini bize aktardı. Tecrübelerini ve bütün desteğini ifade etti.

Ondan sonra arkasından Hukuk ve Diş Hekimliği Fakülteleri geliyor. Bunun için gerekli bütün hazırlıklarımızı yapıyoruz. Ama sağlam geliyoruz. Söyleyip yarıda bırakmak istemiyoruz.

Bunun dışında inşallah üniversite üzerinden bütün Çankırı’da medeniyet halkası yayılacak. Bütün hazırlıkları madde ve mana boyutunda içimizde  araştırma merkezlerimizde bu ülkenin en yüksek yöneticilerine vereceğimiz raporlarla katkıları devam ettireceğiz. Bunun arzusu ile yanıp tutuşuyoruz” dedi.Etiketler:

Başbakan: Hukuk Fakültesi Hayırlı Olsun  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com