0


Tarih: 04-04-2016 14:33 Siyaset Haberleri Muhabir: Haberci  Bu haber: 8332 Defa Görüntülendi

0

Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanlığı Otizm İçin Renkli Eller Etkin

Otizm Spektrum Bozukluğu “yaygın gelişimsel bozukluk” terimi ile eş anlamlı olup, ileri düzeyde karmaşık bir gelişimsel yetersizlik anlamında kullanılmaktadır.

Bebeklikten itibaren karşısındakinin gözüne bakmada, ortak dikkat ve işaret etme davranışlarındaki yetersizlik ve isteksizlikle kendini belli eden, 3 (üç) yaşından önce ortaya çıkan, ciddi sosyal etkileşim ve iletişim bozukluğunun yanında sosyal davranış, dil, algısal fonksiyonlar, tekrarlayan davranışlar ve ilgilerle kendini gösteren, yaşam boyu süren, belirtilerin görünümünde ve şiddetinde bireyden bireye farklılık gösteren, hafiften ağıra kadar değişen çeşitli özellikleri olan Gelişimsel Nörobiyolojik bir bozukluktur.
 
Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanlığı olarak Otizm Spektrum Bozukluğu’na dikkat çekmek, vatandaşlarımızı konu hakkında bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde Otizm ile özdeşleşen “Renkli Eller” etkinliğini gerçekleştirdik. İlimiz merkezinde bulunan Karatekin Parkı’nda Barış Manço şarkıları çalarak gerçekleştirdiğimiz etkinlik vatandaşlarımızın büyük takdirini toplarken çocukların da eğlenceli anlar yaşamasına vesile oldu. Çocuklar bez üzerine el baskısı yaparken bir yandan da yüzlerine ay yıldız boya yaptırdılar.

Etkinliğe Ülkü Ocakları Çankırı İl Başkanımız Ali Serhat KALAYCI, yönetim kurulu üyeleri, Prof. Dr. Salahaddin BEKKİ ve Çankırı Karetekin Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler de aktif olarak destek vermişlerdir.

Etkinlik kapsamında Otizm konusunda hazırlamış olduğumuz bilgilendirme broşürlerini de Karatekin Parkı’nda bulunan vatandaşlarımıza ve çevre esnaflara dağıttık.

 
 
 
 
 
 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com