Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün Sosyal Bütünleşme iftarı


Tarih: 31-05-2018 02:01 Kurumlar Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 3131 Defa Görüntülendi


Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün Sosyal Bütünleşme iftarı


Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün Hükümlülerle Sosyal Bütünleşme iftar Programı


Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı ve Çankırı Denetim Serbestlik Müdürlüğü "Hükümlülerle Sosyal Bütünleşme” adına iftar yemeği verdi.

Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü iftar yemeği verdi. Programa Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet KARAMAHMUT, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Denetimli Serbestlik Daire Başkanı Burak CEYHAN, Tetkik Hakimi Alperen ÖZTÜRK, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Çankırı Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Harun AKÇA, Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, Baro Başkanı Erkan KÖROĞLU, Hakim ve Cumhuriyet Savcıları, Denetimli Serbestlik Müdürü Murat BAYRAK, Koruma Kurulu Üyeleri, il Müdürleri ve Daire Amirleri, kurum çalışanları ve hükümlüler katıldı.

Program Kuran-ı Kerim tilaveti okunarak başladı ve okunan ezanla katılımcılar hep birlikte oruçlarını açtılar. Yapılan dua sonrası Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK’ın hoş geldiniz konuşmasının ardından Koruma Kurulu Başkanlığı ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Başsavcı Mustafa ÇAKMAK “Denetimli Serbestlik infaz sisteminin kişilerin sosyal hayat içerisinde cezalarını çekmelerini sağlayan bir  ceza hukuku kurumu olduğunu belirterek 2005 yılında 5402 sayılı kanunla merkezde Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak Denetımli Serbestlik Daire Başkanlığı taşrada Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanlıklarının bulunduğu yerlerde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak kurulduğunu belirtti. Denetimli Serbestlik sisteminin amaçları ve hedefleri konusunda da bilgi veren Başsavcı ÇAKMAK: Cumhuriyet savcılıklarınca veya mahkemelerce verilen kararların infazı sürecinde gerek şüpheli, gerek sanık gerekse hükümlülerin sosyal yaşama uyumunu kolaylaştırmaya yardımcı olduğunu, bu anlamda toplum hayatına daha rahat adapte olabilmelerini sağladıklarını, bireyin rehabilitasyona dönük psiko-sosyal destekte bulunulduğunu ve ayrıca kurum ve kuruluşlarla da işbirliği ve eşgüdüm içinde meslek edinmelerini sağlamaya başladıklarını belirtti. Başkanlığını benim yaptığım Koruma Kurulunun 26/04/2018 tarihli toplantısında yaklaşan ramazan ayı nedeni ile hükümlülerimize ayni ve nakdi yardımlar yapılması yönünde karar aldık. Bu anlamda Çankırı Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca 40 hükümlümüzün her birine 150 TL hediye çeki verdik.Ticaret Odası ve Ticaret Borsası Başkanlıkları ve Çankırı Belediye Başkanığının destekleri ile de 225 adet yardım paketinin hükümlümüze dağıtılmasına başlanmış ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzce dağıtımı halen devam etmektedir.Ayrıca Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinin misyonuna uygun bir şekilde hükümlülerle sosyal bütünleşmeyi sağlama amacıyla hükümlülerimizle birlikte iftar programı gerçekleştirmek istedik.Bu vesile ile Ramazan ayının da ruhuna uygun bir birliktelik gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum.” dedi.
Program sonunda Başsavcı ÇAKMAK; iftar programına katılımlarından dolayı Denetimli Serbestlik Daire Başkanı Burak CEYHAN’a ve Tetkik Hakimi Alperen ÖZTÜRK’e plaket takdim etti.


Video Görüntüleri

 
Fotoğraflar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Etiketler:

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün Sosyal Bütünleşme iftarı


Gar Personeli Şehidimizin Ailesini Ziyaret Etti
Gar Personeli Merkeze Bağlı Tüney Köyünde Şehidimizin Ailesini Ziyaret Etti

Jandarma nın Kuruluşu’nun 179. Yılı Kutlandı
Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 179. Yılı kutlaması İl Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleştirildi

Polis Eşlerinden Anlamlı iftar Yemeği
Polis Eşleri Derneği Üyeleri Şehit Yakınları ve Gazi aileleri ile birlikte iftar yaptılar

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün Sosyal Bütünleşme iftarı
Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün Hükümlülerle Sosyal Bütünleşme iftar Programı

Engelli Ve Eski Hükümlü Hibe
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Engelli Ve Eski Hükümlü Hibe Programına Davet Etti

Yeni Müftü Keleş, Vali Aktaş'ı Ziyaret Etti
İlimizin Yeni Müftüsü Bürhan Keleş , Vali Hamdi Bilge Aktaş'ı Ziyaret Etti

Sağlık İçin Hareket Et Günü
10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü

Komutan Plaketini Eşine Verilmesini İstedi
Trafik Haftası Etkinli Kapsamında Program Düzenlendi

Emniyet Kadroya Geçenler Kurban Kesti
İl Emniyet Müdürlüğünde Kadroya Geçenler Kurban Kestiler. Dua Ettiler

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


 

Tüm Haberler

Valilik Haberleri

Belediye Haberleri

Siyasi Haberler

Genel Haberler

ÇANKIRI
Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

Yazar ve Haberci GİRİŞİ