Kurşunlu,Kurşunlu  İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK  Fuarı


Tarih: 29-05-2018 20:35 Kursunlu Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1868 Defa Görüntülendi

Kurşunlu İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK Fuarı

Kurşunlu Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi
Çankırı Kurşunlu Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi. Bilim fuarı açılışına; İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, okul ve kurum yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerimiz tarafından açılışta gerçekleştirilen ve ramazan aylarının vazgeçilmez eğlencesi olan orta oyunu gösterisi ise izleyiciler tarafından ilgiyle karşılandı.
Bilimsel çalışmaların sergilendiği ve proje yürütücülüğünü Tuğrul ŞAHİN'in yaptığı TÜBİTAK destekli fuarda rehberlik, matematik ve biyoloji alanlarında dörder, coğrafya ve meslek dersleri alanında üçer ve edebiyat ve tarih alanlarında ikişer olmak üzere toplamda 22 proje 8 danışman öğretmen gözetiminde ve 44 öğrencinin katılımıyla sergilendi. Hazırlanan bilim fuarı ve sergilenen projeler öğrenmeye istekli, merak eden ve araştıran bireylerin yetişmesine katkı sağlamıştır.
Bu kapsamda proje yürütücüsü Tuğrul ŞAHİN; bilim fuarlarının, insanların bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağladığına, bu tür etkinliklerin hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimi olduğuna ve eğitim kurumlarının öncelikli amacının da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamak olduğunu belirtti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Etiketler:

Kurşunlu,

Kurşunlu, 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com