Ilgaz Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 bilim fuarı


Tarih: 29-05-2018 21:11 Ilgaz Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1857 Defa Görüntülendi

Ilgaz Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 bilim fuarı

Ilgaz Şehit Nizamettin Yaman Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 bilim fuarını gerçek-leştirdi.
Çankırı Ilgaz Şehit Nizamettin Yaman Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 bilim fuarını gerçek-leştirdi. Fuar açılışına Ilgaz Belediye Başkanı Arif ÇAYIR, İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Yusuf MÖHÜR, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, İlçe Millî Eğitim Müdürü Yurtkurtaran DAĞDAŞ, okul ve kurum yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılmıştır. Ayrıca açılışa misafir okul olarak Çankırı Gazi Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Proje yürütücüsü Hamdi DEMİRTAŞ proje kapsamında 38 öğrencinin görev aldığını 29 projenin sergilendiğini belirtti.
Yöresel Şifalı Bitkilerimiz Projesi
Öğretmen Hamdi DEMİRTAŞ, “Çankırı ilinde doğal ortamda yetişen ve belli amaçlar için kullanılan bitki flora sınırı tespit edilerek ‘Yöresel Şifalı Bitkiler’ adında bir proje tasar-landı. Proje için yöre halkı ile etkileşime geçilerek bölgede şifa ve çeşitli amaçlar için kullanılan bitkiler tespit edilip doğadan toplandı ve resmedildi. Toplanan bitkilerin hangi amaçlar için kullanıldığı belirlenerek kategorize edildi, daha sonra bitki tayin anahtarı kullanılarak Latince karşılıkları bulundu. Son aşamada toplanan bitkiler ile ilgili kitapçık hazırlandı.” dedi.
Proje yürütücüsü Öğretmen Hamdi DEMİRTAŞ, “Yapılan projelerle öğrencilerimizin kendilerini ifade etme ve sunum becerileri artmıştır. Projelerde görev alan arkadaşlarımız bir-likte çalışma ve başarma duygusunu tatmışlardır. Bu hususta bilim fuarımızın gerçekleşme-sinde emek veren idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com