Kurşunlu Lisesi TÜBİTAK 4006


Tarih: 27-05-2018 04:28 Kursunlu Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1470 Defa Görüntülendi


Kurşunlu Lisesi TÜBİTAK 4006


Kurşunlu Şehit Murat Ustaoğlu Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006


Çankırı Kurşunlu Şehit Murat Ustaoğlu Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin yoğun ve özverili çalışmalarıyla TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı gerçekleştirildi. Fuar açılışına Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir KAYMAK, İlçe Millî Eğitim Müdürü Ebuzer KALEMOĞLU, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Serkan DURMUŞ, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılmıştır. Proje yürütücüsü Huriye AKKAYA; bilim fuarının toplam 21 proje, 43 öğrenci ve 13 danışman öğretmenin nezaretinde ortaya konulduğunu belirtti.

Ben Kimim? Projesi

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Ebru ÜNAL, “Türk Dili ve Edebiyatı ders öğretimini daha eğlenceli hale getirerek bilginin daha kalıcı olması amacıyla bir eğitim materyali geliştirmek amaçlanmıştır. Projenin hazırlık aşamasında 12 adet sanatçı belirlenmiştir. Bu sanatçılarla ilgili üçer adet soru kartı hazırlanmış ve kartlara numaralar verilmiştir.

Oyun aşamasında ise katılımcıya kura yoluyla sayı seçtirilir. Katılımcı seçtiği soru kartındaki sayıları sırasıyla cevaplar. Katılımcıdan bir dakika içerisinde, sanatçıyla ilgili verilen ipuçlarından hareketle sanatçı-özellik-eser-dönem eşleştirmesi yapması istenir. Verilen süre içerisinde oyunu tamamlayan kişilere hediye olarak kitap ayracı verilir. Sonuç olarak eğitici ve eğlenceli bir eğitim materyali hazırlanmıştır. Bu materyal sayesinde etkili ve kalıcı bir öğrenme gerçekleştirildi. Öğrencilerin Türk Dili ve Edebiyatı dersinden keyif almaları sağlandı.” dedi.

Proje yürütücüsü Huriye AKKAYA, “Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmalarıyla ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknolojide yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyorum. Proje çalışmalarımızda emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler:

Kurşunlu Lisesi TÜBİTAK 4006  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri