Çerkeş Ortaokulu TÜBİTAK 4006 fuarı


Tarih: 25-05-2018 23:18 cerkes Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 884 Defa Görüntülendi


Çerkeş Ortaokulu TÜBİTAK 4006 fuarı


Çerkeş 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu TÜBİTAK 4006 bilim fuarı gerçekleştirdi


Çerkeş 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu TÜBİTAK 4006 bilim fuarını gerçekleştirdi. Fuar açılışına Çerkeş Kaymakamı Servet GÜNGÖR, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan SOPACI, Çerkeş Jandarma Komutanı Bayram VEYİL, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Orhan Kemal KARAKUŞ, okul ve kurum yöneticileri,  öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Ayrıca açılışa misafir okul olarak Mareşal Çakmak Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Proje yürütücüsü Ümit YILDIRIM proje kapsamında 38 öğrencinin görev aldığı 21 projenin sergilendiğini belirtti.

Güneş Panelinden Elektrik Elde Etme Projesi

Öğretmen Ümit YILDIRIM, “Bu proje, yenilenebilir enerji kaynaklarımızdan olan güneşten daha fazla faydalanmak için geliştirilmiş bir projedir. Evlerde ve sokaklarda yenilenebilir enerji kaynağı olan güneşten daha fazla faydalanmak için güneş panelleri ile elektrik üretip bu elde edilen elektriği evlerdeki ve sokaktaki lambalarda kullanmak amaçlanmıştır. Ayrıca bu proje ile hem doğaya katkı sağlamak hem de enerji kaynaklarının tükenmesini önüne geçilmesi amaçlanmıştır.” dedi.
      
Proje yürütücüsü Öğretmen Ümit YILDIRIM, “Okulumuzda ilk defa gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 bilim fuarı sayesinde öğrencilerimiz bilimin önemini kavrayıp birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmişlerdir. Bu tür etkinliklerin hayal gücü ile yaratıcılığın birleşiminin sonucu olduğunu, eğitim kurumlarının öncelikli amacının da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamak olduğunu belirterek bilim fuarımızın gerçekleşmesinde emek veren idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
 


 
 
 
 
 
 
 

 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Çankırı haberleri