Teknolojide dışa bağımlılığı azaltacak


Tarih: 25-05-2018 06:47 universite Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2039 Defa Görüntülendi


Teknolojide dışa bağımlılığı azaltacak


İlimizdeTeknokent, teknolojik açıdan dışa bağımlılığı azaltacak


Ülkemizde ve bölgemizde teknolojinin geliştirilmesi ve teknolojik açıdan dışa bağımlılığın azaltılması amacıyla kurulan ilimizde de Üniversitemiz koordinesinde, Çankırı Valiliği, Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve Kuzey Anadolu kalkınma Ajansı’nın katılım ve destekleri ile kurulması için yapılan Teknokent çalışmaları meyvelerini vermeye başladı.
 
Konuya ilişkin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Başvuru Değerlendirme Kurulu yetkilileri ve ilimizden Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı başkanlığındaki heyet arasında yapılan toplantı sonucunda, Çankırı Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi içerisinde tespit edilen alanın “Çankırı Teknoloji Geliştirme Bölgesi” olarak kullanılması uygun görülerek bakanlık onayı alındı.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı “ 23 Mayıs 2018 tarihi üniversitemiz ve Çankırı için miladi bir tarih. Çünkü uzun süredir üzerinde çalıştığımız Teknokent projemiz Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak kabul edildi. Bundan sonra ki süreç artık daha hızlı ve normal prosedüre uygun şekilde işleyecek yani projemiz bakanlar kurulu onayından sonra Resmi Gazete ‘de yayımlanarak yürürlüğe girecektir.

Ülkemizin ve şehrimizin ihtiyacı olan ileri teknoloji alanlarında sonuç odaklı profesyonel AR-GE çalışmalarının yapılacağı, üniversite - sanayi iş birliğinin kurumsallaşacağı ve şehrimizin ekonomik ve sosyal yönden daha cazip hale gelmesine katkı yapacak ” Çankırı Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Çankırı Teknopark)” Ülkemize ve Şehrimize hayırlı olsun. Projeye başından beri özel destek veren Sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü başta olmak üzere bakanlık çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.
 

Çankırı Teknokent
 
 

Etiketler:

Teknolojide dışa bağımlılığı azaltacak  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com