Çocuk Düşmelerine ve Kapanan Pencere Projesi


Tarih: 22-05-2018 11:25 Korgun Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1538 Defa Görüntülendi


Çocuk Düşmelerine ve Kapanan Pencere Projesi


Korgun Orta Okulu TÜBİTAK 4006 Çocuk Düşmelerine ve Kapanan Pencere Projesi


Çankırı Korgun Ortaokulunda proje yürütücüsü Talha ERDOĞAN yürütücülüğünde TÜBİTAK 4006 bilim fuarı gerçekleştirilmiştir. Bilim fuarımızda sergilenen 30 projede 60 öğrenci görev almıştır. Fuar açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KANTAŞ, ilçe kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve veliler katıldı.

Çocuk Düşmelerine ve Yağmur Yağmasına Karşı Otomatik Kapanan Pencere

Öğretmen Talha ERDOĞAN, “Yağmur yağdığında ve pencere önünde hareket gerçekleştiğinde penceredeki sensörler algılayacak ve pencere kendiliğinden kapanacaktır. Böylece olası tehlikelerden korunulmuş olunacaktır. Otomatik pencere sayesinde eğer sistem daha stabilize hale getirilirse akıllı bir pencere elde edilebilecektir. Projenin özellikle yüksek katlarda oturan ailelerin çocukları için çok kullanışlı olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Proje yürütücüsü Talha ERDOĞAN, “Okulumuzda gerçekleştirdiğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarımız gelen misafirler ve öğrenciler tarafından büyük ilgi görmüştür. Bu fuar sayesinde öğrenciler kendilerinde olan ve çoğu zaman fark edemedikleri özelliklerini keşfetme şansı bulmuşlardır. 15 araştırma ve 15 materyal olarak hazırlanan projeler okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından gayretli bir çalışma ile hazırlanarak fuar günü sergilenmiştir. Fuarımızda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

 
 

Etiketler:

Çocuk Düşmelerine ve Kapanan Pencere Projesi  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri