Ramazan Ayın Gelişini Hat Sergisiyle Karşıladı


Tarih: 16-05-2018 20:39 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2057 Defa Görüntülendi


Ramazan Ayın Gelişini Hat Sergisiyle Karşıladı


Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümü öğrenci Ramazan Ayın Gelişini Hat Sergisiyle Karşıladı


Ramazan Ayı’nın gelmesi tüm Müslüman yerleşim yerlerinde ayrı ayrı bir sevinçle karşılanırken Çankırımız da bu mübarek ayın gelişini “Hat Sergisi”yle karşıladı.

Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümü öğrencilerinin el emeği göz nuruyla ortaya çıkardıkları ebrularının üzerlerine birbirinden güzel hatları nakşettiler. Özel ışıklandırma sayesinde bu güzide çalışmalarını aydınlatarak Çankırı halkının beğenisine sunan öğrenciler izleyicilerden tam puan aldılar.

Sergi açılışına vali Hamdi Bilge Aktaş’ın eşi Seval Aktaş ve Türk Dil Kurumu Çankırı Eski Belediye Başkanı İrfan Dinç’in eşi Zeynep Perihan Dinç’in yanı sıra vali yardımcısı Abdullah Aslaner, il kültür ve turizm müdürü M.Kemal Karatatar, il milli eğitim şube müdürlerinden Orhan Kemal Karakuş gibi isimler sergi ziyaret edenler arasında.

Sergi açılışında söz alan okul müdürü Mehtap Meydaneri: Tüm müslüman alemin mübarek Ramazan Ayı’nı tebrik ederken, şu sıralar dünya gündeminde yer alan İsrail’in Gazze’de Filistinlilere düzenlediği saldırıları şiddetle kınadı. Bu ve buna benzer İslam coğrafyasında yaşanan elim olayların biran önce son bulmasını, kutsal ayın tüm insanlığa huzur ve barış getirmesini diledi.

Sergide eserleri bulunan öğrencileri yetiştiren resim öğretmeni Fatih Harmanda: Öğrencilerimizle büyük sabırla, büyük titizlikle yaklaşık 2 yıl çalışmalarının ardından yeni yeni meyvelerini vermesi beni mutlu ediyor. Geleneksel sanatlarımızdan olan ebru ve hat sanatlarımızı yaşatmanın, yeni nesillere bunu aktarmanın ve yeni neslin de bu geleneksel değerlere sahip çıkıp benimsemeleri bizleri ayrıca sevindiriyor.
 


 
 
 
 
 
 
 
 Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 19-08-2018 13:09 - Çankırı haberleri