İlimizin Eğitim Durumu Analiz Edilecek


Tarih: 15-05-2018 18:16 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 891 Defa Görüntülendi


İlimizin Eğitim Durumu Analiz Edilecek


İlimizde Kazanım Değerlendirme Çalışmalarına Başlandı


Ülke genelinde sadece ölçme değerlendirme merkezlerinin bulunduğu illerde 5. sınıflara yönelik Milli Eğitim Bakanlığınca uygulanan ders kazanımlarını ölçmeye ve geri bildirime dayanan İl İzleme Araştırmaları 8-9 Mayıs tarihlerinde ilimizde de gerçekleştirildi. Türkiye’de bu yıl yeni kurulan 31 ölçme değerlendirme merkezinin bu uygulamaya katılımı zorunlu olmamasına rağmen sistemin işleyişini görmek amacıyla Çankırı Ölçme Değerlendirme Merkezi olarak ilimizde ilk kazanım değerlendirme çalışması sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır.

Çankırı, uygulamaya 18 okul, 26 şube, 607 öğrenciden oluşan örneklem ile katılım sağladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme değerlendirme merkezinden sorumlu şube müdürü Kenan YADA araştırmaya ilişkin verilerin analizlerinin ÖDM koordinatörlerimizce ortaya konulup raporların tüm katılımcılara ulaştırılması ile birlikte ildeki eğitim durumuna ilişkin izlemenin ve değerlendirmenin artık daha nitelikli biçimde yapılmaya başlanacağını bildirdi.

Çankırı'da yapılan kazanım değerlendirme çalışmalarının önümüzdeki dönemde tüm kademelerde uygulanması planlanmaktadır.

 
 

Etiketler:

İlimizin Eğitim Durumu Analiz Edilecek  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com