Ölçme Değerlendirme Merkezi İlk Toplantısını Yaptı


Tarih: 15-05-2018 16:41 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 969 Defa Görüntülendi


Ölçme Değerlendirme Merkezi İlk Toplantısını Yaptı


Çankırı Ölçme Değerlendirme Merkezi Çalışmalarına Başladı


Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yeni kurulan Çankırı Ölçme Değerlendirme Merkezi ilk toplantısını ölçme değerlendirme merkezinin toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantının açılışını toplantıda hazır bulunan milli eğitim şube müdürü Kenan YADA yaparken toplantı iki oturumda gerçekleşti. İlk oturumda Ölçme Değerlendirme Merkezimizin koordinatörleri Mustafa Tuğrul ÇOLAK, Suna ALTINBİLEZİK ve Fikri Ferid KÖSE ortaokul müdürlerine ölçme değerlendirmenin ve ölçme değerlendirme merkezlerinin genel amaçları ile İl İzleme Araştırmalarına yönelik bilgiler verdi. İkinci oturumda ise bütün OECD ülkelerinde ortak uygulanan ülke olarak bizim de katıldığımız PISA ve TIMSS sınavları ile ulusal çapta bu sınavların muadili olan Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirmesi (ABİDE) sınavı üzerinde duruldu.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Ölçme ve Değerlendirme biriminin alt yapı çalışmaları tamamlanmıştır. Tüm kademelerde ders kazanımlarının gerçekleşip gerçekleşmediği ile ilgili somut verileri sınıf ve ders bazlı olarak alınabileceği sistem ile öğrencilerimizin sosyal başarılarının yanında akademik başarılarının da artması hedeflenmektedir.

Genel olarak eğitimde ölçme değerlendirmenin önemine vurgu yapan koordinatörler katılımcıların sorularına cevaplar verdikten sonra toplantı sona erdi.

 

Etiketler:

Ölçme Değerlendirme Merkezi İlk Toplantısını Yaptı  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com