-
 

 
Lider Öğretmenlik Konferansı Gerçekleştirildi


Tarih: 15-05-2018 13:54 Genel Muhabir: Turgut Reis  Bu Sayfa: 904 Defa Görüntülendi


Lider Öğretmenlik Konferansı Gerçekleştirildi


Lider Öğretmenlik Konferansı Gerçekleştirildi


Çankırı Karatekin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü tarafından organize edilen “Lider Öğretmenlik Konferansı”, ÇAKÜ Uluyazı Kampüsü Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.  Konferansa konuşmacı olarak katılan Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necati Cemaloğlu, kısaca hayat hikâyesini anlatarak başladığı konuşmasında, lider öğretmen olmanın önemine değindi.

Cemaloğlu, lider öğretmen olmanın çok tavsiye edilmesine rağmen ilkelerinin, yönteminin ve koşullarının nasıl olması gerektiği hakkında ise çok az kişinin fikir öne sürüdüğünü belirtti. Mesleki çalışmalarının sonucu lider öğretmenliğin deneyimlerle ve yaşantılarla doğru orantılı olduğunu ifade eden Cemaloğlu, bu doğrultuda öğretmenleri “trafik polisi öğretmen” ve “lider öğretmen” olarak ikiye ayırdığını söyledi. Bazı öğretmenlerin bir trafik polisi misali sadece “dur”, “geç”, “yap”, “yapma” gibi talimatlarla öğrencilere yaklaştığını belirten Cemaloğlu, lider öğretmenlerin ise öğrencilerini şaşırtarak dikkatini çekmeyi başarabilen öğretmenler olduğunu ifade etti.

Lider öğretmenlerin bir insanı etkileyerek ayağa kaldırabildiğini ve belirli şartlar altında, belirli bir amacı yerine getirmek üzere o insanı çalışmaya daha istekli bir hale getirebildiğini vurgulayan Necati Cemaloğlu, lider öğretmenlerin öğrencilerin potansiyelini ve bu potansiyeli nasıl kullanabilecekleri konusunda da yol gösterici olan kişiler olduğunu belirtti.

Sıradan öğretmenlerin aksine, lider öğretmenlerin öğrencileriyle mevcut iletişim yolları dışındaki yollarla iletişim kurabilen öğretmenler olduğunu söyleyen Cemaloğlu, lider öğretmenlerin bu konudaki en büyük farkının ise metaforlar kullanarak iletişim kurmaları olduğunu ifade etti.

Program öncesinde, konferansın sonunda hiçbir hediye ve plaketi istemediğini belirterek “Benim adıma bir ağaç dikerseniz bu benim için en büyük hediyedir.”  sözlerini söylediği belirtilen Prof. Dr. Necati Cemaloğlu’na, bu sözleri doğrultusunda adına dikilmiş olan ağacın sertifikasının Çankırı Karatekin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tevfik Erkal tarafından takdim edilmesiyle konferans sona erdi.

Etiketler:

Dolu Yağmur, Yol Ve Kaldırımları Göl Yaptı
Belediye Başkanı Boz, Bu Olumsuzluklar Kaderimiz Olmamalı

MHP Milletvekili Adayları Basın İle Buluştu
Şekerci ve Yılık İddialı

Gençlik Kampları Başvuruları Başladı
Gençlik Kampları Başvuruları Başladı

Eldivan’da Ramazan Bir Başka Oluyor
Eldivan’da Ramazan Bir Başka Oluyor

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı
Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Kutlamaları Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda Gerçekleşti

Aç Kapa Küt Kaza. Bu Caddede Bu Hep Oluyor
Necip Fazıl Caddesinde Dubalar Kazaya Neden oluyor

Japonlardan Ramazan Ayında Örnek Davranış
Çankırı Lastik Fabrikası Yetkilileri Japonlardan Ramazanda Örnek Davranış

Çankırılı İş Adamı 1350 Kişiye İftar Verdi
İşadamı Mustafa Sevindi Kendi İşyerinde 1350 Kişiye İftar Yemeği Verdi

İstanbul’da Çankırılılar İftarda Buluştu
İstanbul’da Çankırılılar İftarına Çankırı’dan da Yoğun İlgi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
  Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Yazar ve Haberci GİRİŞİ
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com