Ufka Yolculuk Ödül Töreni Gerçekleşti


Tarih: 12-05-2018 13:53 STK Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1187 Defa Görüntülendi

Ufka Yolculuk Ödül Töreni Gerçekleşti

Çankırı Ufka Yolculuk-6 Bilgi ve Kültür Yarışması Ödül Töreni Gerçekleşti
Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarından 666 bin 227 kişinin başvurduğu Ufka Yolculuk-6 Bilgi ve Kültür Yarışması’nda Çankırı’da dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.
Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen ‘Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz’ düsturuyla yola çıkan Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışmasının altıncısı, ‘Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü’ konusunda yapıldı. Çankırı’da Çankırı Çevre ve Kültür Derneğinin üstlendiği toplam 2388 yarışmacının kaydolduğu ve yarışmanın her safhasında gönüllülerin görev aldığı Ufka Yolculuk Kültür yarışması Çankırı il merkezinde, tüm ilçelerde, Ünür Köyünde ve kapalı cezaevinde gerçekleştirildi.

Çankırı’da dereceye giren yarışmacıların ödüllerinin takdim edildiği tören, 11 Mayıs 2108 Cuma günü 100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Çankırı ödül gecesi, Somalili Hafız Şuayb İsa’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Çankırı’da yarışma organizesini üstlenen Çankırı Çevre ve Kültür Derneği Başkanı Duran Karakoyun’un selamlama konuşmasıyla devam etti. Karakoyun, “yarışmaya katılanlara, katılmalarında vesile olanlara, yarışmanın her safhasında görev alan gönüllülere ve maddi katkılarından dolayı Nezaket Hanımlar Çevre Dostluk Derneği’ne, Çankırı Belediyesi’ne ve Vefa Kırtasiye’ye teşekkür etti. Ardından Hac-ı Murad-ı Veli İmam-Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Fatih YAVUZ seyircilere birbirinden güzel eserlerle ney dinletisi sundu.

“Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” konulu konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan Çankırı İl Müftüsü Hasan LİMON; “Kur’an ve Sünnet’in birbirinden ayrılamayacak bir bütün olduğunu, sünneti sıradanlaştırmaya çalışan kötü niyetli insanların var olduğunu ve sünnetmiş ne olacak gibi ifadeleri kullananlara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Peygamberimizle bağımızı zayıflatmaya çalışanların asıl hedefinin İslam’la bağımızı zayıflatmak olduğunu vurguladı. Ümmet olma bilincinin sünneti anlamaktan geçtiğini ve Kur’an-ı Kerim’in bizlere kadar gelmesine vesile olan sahabelerin aynı zamanda Hadisi Şerifleri de bizlere aktardıklarına dikkatleri çekti. Hadisi Şerifleri eleştirenlerin bir sonraki adım olarak Kur’an-ı Kerim’i eleştirmeye kadar gidebileceğini söyledi. Dünyada gerçek mutluluğa kavuşmak için Kur’an-ı Kerim’i ve Sünneti anlamanın önemine dikkat çeken Limon, Kur’an-ı Kerim’i ve Sünneti bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.”

Programın sonunda 5 kategoride dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi. Ödüllerini alan yarışmacıların heyecanları görülmeye değerdi. Yarışmacılar bir sonraki ufka yolculuk yarışmasını heyecanla bekleyeceklerini söylediler.

Törene Çankırı Milletvekili Av Muhammet Emin Akbaşoğlu, Ak Parti Çankırı il Başkanı Celal Kaman'da Katıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com