Çardaklı Ortaokulu TÜBİTAK Segisi


Tarih: 08-05-2018 14:00 Atkaracalar Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 724 Defa Görüntülendi

Çardaklı Ortaokulu TÜBİTAK Segisi

Atkaracalar Çardaklı Ortaokulu TÜBİTAK Segisi
Çankırı Atkaracalar Çardaklı Ortaokulu tarafından hazırlanan, Öğretmen Yılgör Sercan ATEŞ’in yürüttüğü TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı 2 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Toplamda 25 öğrenciyle 11 proje yapılmış ve sergilenmiştir. Sergi açılışına Atkaracalar Kaymakamı Selami KORKUTATA, Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat ALTUNTOP, Çardaklı Belediye Başkanı Osman YILMAZ, Atkaracalar Millî Eğitim Müdürü Eşref İÇLİ, İlçe Müftüsü Şahin AYAZ, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Orhan Kemal KARAKUŞ, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılmıştır.

İşaretini Seç
Öğretmen Yılgör Sercan ATEŞ, “İşaretini Seç projesi ile noktalama işaretlerini hoşa gidecek ve akılda kalacak şekilde öğretmeyi ve kullanım uygulamaları yapmayı planlamaktayız. Türkiye genelinde ortaöğretim kademesindeki öğrencilerin noktalama işaretlerini anlama, tanıma, uygulama ve ayırt etme konusunda eksiklikleri olduğu bilinen bir durumdur. Bu durumun sebepleri farklılık göstermekle beraber en belirgin sebepleri yanlış teknoloji kullanımı, teknolojiden dolayı kitaplardan uzaklaşmak, elektronik yazışmalarda noktalama işaretlerinin kişiyi yavaşlattığı düşünülüp kullanılmamasıdır. Proje ile noktalama işaretlerinin öğretilmesi ve kalıcılığının sağlanması amaçlanmıştır.” dedi.
Proje yürütücüsü Yılgör Sercan ATEŞ, “Okulumuzda yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı öğrenciler ve öğretmenler açısından birçok fayda sağlamıştır. Öğrencilerin bilimsel yöntem ve teknikleri öğrenmesinin yanında yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerinde artış gözlenmiştir. Projede emek veren idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ediyorum.” dedi.


 

 

 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com