Rektör Hasan Ayrancı Müjde Verdi


Tarih: 05-05-2018 17:38 universite Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 3244 Defa Görüntülendi


Rektör Hasan Ayrancı Müjde Verdi


Karatekin Üniversitesi Rektörü Hasan Ayrancı Müjde verdi. Davet Etti


Çankırı  Karatekin Üniversitesi Rektörü Hasan Ayrancı  katıldı Cemaleddin Ferruh Erkek Kur’an Kursu Hafızlık Merasimi programında yaptığı konuşmada üniversitemizle alakalı müjde verdi.

Program öncesi Rektörü Hasan Ayrancı ve İl Genel Meclisi Ruhi Şeker ile yaptığımız sohbette:  Ayrancı’ya  bir yıl önce söz verdiği Hukuk Fakültesini ve Diş Hekimliği Fakültesini de sorduk.

Ayrancı bu konuda çalışmaların tamamlandığını bundan sonraki çalışmaların Milletvekilleri tarafından yapılması gerektiğini belirtirken,  yeni yapılacak hastane alakalıda “iyi bir hastane yapılır ise  ileride Üniversitemiz için tıp fakültesinin de ilk adımı atılmış olur”dedi

İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi  Şeker yeni hastane ile alakalı yaptığı açıklamada “halkımız hastane konusunda farklı tartışmalar içerisine giriyor. Ben kendim acımdan bu tartışmalara girmem .

Hastane ile alakalı konuşulması gereken en önemli olay Rektörümüzün de bahsettiği gibi hastanenin foksuyonu ile ilgileniyorum.  Bu günü değil yarihi hatta daha uzun vadeli düşünülmeli. Gerek foksuyonu gerekse Üniversitemiz için alt yapı oluşturacak bir hastane olmalı”dedi

Rektörü Hasan Ayrancı programda yaptığı konuşmada “İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ ÖĞRENCİ ALIMINA BAŞLAYACAK. Dolayısı ile hafızlarımızı en kısa zamanda fakültemizin İslami İlimler Fakültemizin öğrencisi olmaya ondan sonrada hocaları olmaya bekliyoruz.

Bildiğiniz gibi hafızların çok yüksek bir kavrama, ezberleme ve öğrenme yetenekleri vardır. Sadece İslami İlimler Fakültemiz de değil yaklaşık 82 bölümde hizmet verdiğimizde diğer bilim dallarına da kendilerini bekliyoruz. Her zaman başımızın üzerinde yerleri var.

Bu nedenle tekraren kendilerini bu günde başarıyı elde ettikleri için bu icazeti alma noktasına geldikleri için tebrik ediyorum. Takdir ediyorum. Hepinizi hürmetle selamlıyorum”dedi

Video Görüntüleri


Etiketler:

Rektör Hasan Ayrancı Müjde Verdi  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com