Meslek Yüksekokulu Teknik Sergisi Açıldı


Tarih: 04-05-2018 18:57 universite Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 941 Defa Görüntülendi


Meslek Yüksekokulu Teknik Sergisi Açıldı


FESTEKİN’18 11. Bilim, Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen Meslek Yüksekokulu Teknik Sergisi Açıldı


Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın söylenmesi ile başlayan sergi programının aşılış konuşmalarını Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nurettin Gökşenli ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı yaptı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı yaptığı konuşmada, Meslek Yüksekokulu öğrenci ve çalışanlarına her ne kadar hukuk profesörü olsa da kendisini de içlerinden biri olarak görmelerini çünkü kendisinin de liseyi teknik bir okulda bitirdiği için sergideki ve okulda ki birçok şeye aşinalığı olduğunu belirterek konuşmasında verdiği proje ve mekanik terim örnekleri ile herkesi şaşırtarak başladı.

Rektör Ayrancı, “Ben geçmişte bu teknik işleri yaptıktan sonra geçiş yaptığım sosyal alanda hiçbir zaman o alanda ki kadar keyif almadım. Onun için sizler lütfen mesleğinizin kıymetini bilin teknik alanlarda çalışmak insana huzur vermesinin yanında zihni sağlıklaştırıcı,  üretime dönük, insana kendini yararlı bir birey olduğunu hissettiren çok önemli bir alan. Biz bu yıl 11. Bilim, Kültür ve Sanat Festivalimizi kutluyoruz ama bizim Meslek Yüksekokulumuzun neredeyse yarım asra dayanan 42 yıllık bir geçmişi var.  Yani hafızası, geçmişi, kökü çınar gibi olan en önemli bölümümüz. Biz buraya bakarak yönümüzü belirliyoruz. Çünkü bizi geçmişe bağlayan geçmişten geleceğe aktaran bilgi, kültür, bilim bu okulda mevcut. Bu okulumuzun önü çalışmalarını yürüttüğümüz ve kuracağımız Teknokent projesi ile dahada açılacak ve başarılı çalışmalarını daha üst seviyeye taşıyacaktır. Çünkü biz yenilikçi ve girişimci 3. Nesil bir üniversiteyiz” dedi.“ dedi.

Nurettin Gökşenli ise konuşmasında “Bilindiği gibi, "Meslek Yüksekokulu; belirli mesleklere yönelik nitelikli insan gücü yetiştirmeyi amaçlayan, iki yıllık eğitim-öğretim sürdüren, ön lisans derecesi veren, bir yükseköğretim kurumudur.2017 verilerine göre tüm MYO'ların toplamı 968'dir.Bu okullarda 2017 itibariyle öğrenci sayısı yaklaşık 2 milyon 560 bindir ki toplam yükseköğretim öğrenci sayısı içinde yaklaşık %30'luk bir orana tekabül eder. Çankırı Meslek Yüksekokulu, 42 yıllık tecrübesiyle, ulusal ve uluslararası projeler gerçekleştiren, ileri seviyelerde mesleki kurslar veren, kendini ispatlamış mesleki yeterliliğe sahip bir MYO'dur. Ankara Ostim’de bulunan Erkunt Eğitim Merkezine Türkiye de birçok fabrikada çalışan Mühendislere ve Sudan da bulunan Mesleki Eğitim Merkezinde Yıllarca Eğiticilerin Eğitimi Kurslarını verebilecek kabiliyette olması ki, önümüzdeki birkaç ay içinde Çankırı Meslek Yüksekokulunda bu kursları ileri seviye olarak yine Sudan lı Eğitimcilere vermeyi planlıyoruz, Fakülte seviyesinde kurslar açarak bu işi daha ileri seviyelerde yapabildiğimizin göstergesidir. Meslek Yüksekokulu olarak, öğrencilerimize sadece teknik bilgileri öğretmekle kalmıyoruz, aynı zamanda birer birey olarak sorumluluklarını bir ekibin parçası olarak paylaşmayı ve dayanışmayı, bir yüksekokul mezunu olarak topluma karşı görevlerini öğretmeyi akademik ve idari personel olarak kendimize görev kabul etmekteyiz.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından 11. Spor Oyunları Turnuvalarında dereceye giren MYO sporcu ve takımları ile Turizm haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen makale yarışmasında dereceye giren öğrenciye teşekkür belgeleri Rektör Ayrancı tarafından verildi.
Çankırı Karatekin Üniversitesi Bir Yudum Anadolu Efsanesi Halk Oyunları Topluluğunun gösterisi sonrası hazırlanan Teknik Geziyi gezen Rektör Hasan Ayrancı eserleri tek, tek inceleyerek proje sahiplerinden bilgi aldı ve kendilerini tebrik etti.


 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

Meslek Yüksekokulu Teknik Sergisi Açıldı  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com