Korgun Öğrenciler 29 Proje Hazırladı


Tarih: 03-05-2018 04:56 Korgun Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1042 Defa Görüntülendi

Korgun Öğrenciler 29 Proje Hazırladı

Korgun Çok Programlı Anadolu Lisesi 29 Proje Hazırladı
Çankırı Korgun Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından Mustafa TÜRK yürütücülüğünde, çeşitli branşlardaki öğretmenlerin danışmanlığı ile toplam 29 proje hazırlanmıştır. Bu projelerden 14'ü araştırma geliştirme olup 15 tanesi araştırma projesidir. Bu projelerde okulumuzdan 53 öğrenci görev almıştır.
GÖKTÜRK KİTABELERİ
Türk Dili ve Edebiyatı dersinde Orhun abideleri ya da Göktürk kitabeleri olarak bilinen yazıtların, ders esnasında öğrenimini kolaylaştırmak adına bir proje tasarlandı. Öğrenime katılan duyu organı sayısının artırılması ile öğrenmede kalıcılığın sağlanması hedeflendi. Bilge Kağan yazıtının girişinden alınan bir bölümün yazıldığı materyalde, metnin günümüz Türkçesi ile de karşılığı verilmiştir. Metnin günümüz Türkçesinden hareketle, öğrenciler bu yazıtların nutuk türünde bir eser olduğunu anlayabilecektir. Öğrencilerin Göktürk alfabesi hakkında da bilgi sahibi olabileceği bu materyal, Türk Edebiyatı ve tarihinin bilinen ilk yazılı metinlerinin bir örneklemi olması bakımından önemlidir.
Proje yürütücüsü Mustafa TÜRK, “Okulumuzda öğretmenlerin rehberliğinde öğrencilerin hazırladığı 29 proje sergilenmiştir. Projelerin hazırlanması ve sunum kısımlarında öğrenciler birçok bilgi, beceri edinmişlerdir. Bilimsel yöntem ve tekniklerle tanışıp gelecek için planlamalarda bulunmuşlardır. Yapılan projelerde emek veren idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.


 

 

 

 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com