Bayramören TÜBİTAK 4006 Fuarı


Tarih: 29-04-2018 21:43 Bayramoren Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1113 Defa Görüntülendi


Bayramören TÜBİTAK 4006 Fuarı


Çankırı Bayramören İlçesinde, Nevzat Ayaz Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Fuar ıDüzenledi


Çankırı Bayramören İlçesi Nevzat Ayaz Ortaokulu tarafından hazırlanan Öğretmen İsmail Serhat ARABACI’nın yürüttüğü TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirilmiştir. Fuar açılışını İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, şube müdürleri, okul ve kurum amirleri, öğretmenler ile öğrenciler hep birlikte gerçekleştirdiler. İsmail Serhat ARABACI’nın yürütücülüğünü yaptığı fuarda 18 proje sergilendi. 20 öğrenci tarafından hazırlanan projeler çok sayıda katılımcı tarafından ziyaret edildi. Bilim Fuarı, Kurşunlu Refik Saydam Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından da ziyaret edildi.
BAYRAMÖREN YÖRESEL KÜLTÜREL VARLIKLARIMIZ
Bayramören’in yöresel kültürel varlıklarını ortaya çıkartıp tanıtmak ve farkındalık yaratarak bu değerleri yaşatmaya çalışmak amacıyla gerçekleştirilen projemiz, Bayramören Nevzat Ayaz Ortaokulunda sergilenmiştir.
Yaptığımız projeyle, yöremize ait unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerler (giyim, oyun, yemek, tarım ve ev aletleri, ninniler, maniler, masallar vb.) kaynak kişilerden yararlanılarak araştırılıp bir araya getirilmiş, bu değerlerin kalıcılığını sağlamak adına bunlarla ilgili yazı ve fotoğraflardan oluşan Bayramören Yöresel Kültürel Varlıklarımız dergisi hazırlanmıştır


Sergilenen projeler ile ilgili olarak proje yürütücüsü İsmail Serhat ARABACI, “Okulumuzda yapılan TÜBİTAK 4006 bilim fuarları okulumuza ayrı bir enerji katmıştır. 18 projenin sergilendiği fuarın oluşma aşamasında öğrenciler de, öğretmenler de birçok yeni bilgi öğrenmiş oldu. Bu güzel ortamın oluşması için emek veren bütün meslektaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.” dedi. 

 

 


Etiketler:

Bayramören TÜBİTAK 4006 Fuarı  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com