Kurşunlu Tübitak Bilim Fuarı Gerçekleşti


Tarih: 28-04-2018 11:54 Kursunlu Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1687 Defa Görüntülendi


Kurşunlu Tübitak Bilim Fuarı Gerçekleşti


Kurşunlu Şehit Ekrem Aygen Ortaokulunun Tübitak Bilim Fuarı Gerçekleşti


Çankırı Kurşunlu Şehit Ekrem Aygen Ortaokulunun yoğun çalışmaları sonucunda Tübitak Bilim Fuarı Açılışı gerçekleştirildi.
Sayısız projeler süpriz etkinlikler ve deneylerle başta öğrenciler olmak üzere halkımıza bilimi tanıtmak ve genç beyinleri bu noktada olumlu yönlendirmek amacıyla yürütülen çalışmalar izleyenleri ve misafirleri çok etkiledi.

Okul Müdürü Muhsin ARSLAN, Şehit Ekrem Aygen Ortaokulu Proje Yürütücü Öğretmeni Melek ÖZCAN TERCÜMAN, Okul Öğretmenlerimiz öğrencilerimiz ve velilerimizin yoğun çabalarıyla 2 aydır devam eden çalışmaların açılış ile sergilendi.

Bilim Fuarımız , Belediye Başkanımız Sayın Şakir KAYMAK, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Orhan Kemal KARAKUŞ, İl AR-Ge Bölümü, Daire ve Kurum Amirleri, Okul Müdürleri Öğretmenlerimiz Öğrencilerimiz ve halkın yoğun katılımıyla başladı.

Adeta bir Bilim Şanliğine dönüşen TÜBİTAK destekli 4006 Bilim fuarımızda Fen Bilimleri, İngilizce, Matematik Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Sosyal Alanda 28 Proje 60 Öğrenci ve 4 Danışman Öğretmen gözetiminde hazırlanarak sergilendi. Projelerdeki farklılıklar, toplumsal ve kültürel değerlerimizi gün yüzüne çıkarırken gelişen dünya teknolojisine yönelik çalışmalarla ile de bir bütün oluşturuldu.

Okulun asli işlevlerinden olan toplumu bir araya getirme işini de büyük bir başarı ile gerçekleştiren fuarın Öğretmen Öğrenci Veli üçleminin mükemmel bir uyumu olarak karşımıza çıktı.

Okul Yönetimi”
Kurşunlu Kaymakamlığınca İlçe Belediye Başkanımız Şakir Kaymak, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, fuarımızda da bizi yalnız bırakmayan İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Orhan Kemal KARAKUŞ Beyefendiye, tüm bu çalışmalara önderlik eden başta Okul Müdürümüz Muhsin ARSLAN’a, Proje Yürütücü Öğretmenimiz Melek ÖZCAN TERCÜMAN’a, Velilerimize, Esnafımıza teşekkür eder Saygılarımızı sunarız.”


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Çankırı haberleri