Yaşam İçin El Ele Paneli Gerçekleştirildi


Tarih: 20-04-2018 23:39 universite Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 821 Defa Görüntülendi


Yaşam İçin El Ele Paneli Gerçekleştirildi


Karatekin Üniversitesi Yaşam İçin El Ele Paneli Gerçekleştirdi


Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından ortak düzenlenen “Yaşam İçin El Ele” paneli Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim ve Kültür Merkezinde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardında Sağlık Bilimleri Fakültesi 1. Sınıf öğrencisi Veli Bıçkan mini bir keman dinletisi sundu dinleyicilere.

Panelde ilk olarak üniversitemiz 2013 yılı mezunlarından olan LÖSEV Sosyal Hizmet Uzmanı Gülbeyaz Vural. “ Sosyal Hizmet Kapsamında, Sosyal Hizmetler LÖSEV’de Ne Yapar?” başlıklı sunumunu yaptı.

Gülbeyaz Vural sunumunda, Lösemi ve kanserin tedavi edilebilir ama uzun tedavi süreci ve yüksek maliyeti ile hastaları ve aileleri maddi ve manevi olarak sarsan bir hastalık olduğunu, LÖSEV’in tüm bu tedavi sürecinde ve sonrasında lösemili, kanserli hasta ve onların ailelerine ayni, nakdi, eğitim ve sosyal destek sağladığını söyledi.

Vural konuşmasının devamında “ LÖSEV’de yapılan her çalışma hastalar ve onların yakınlarına daha sağlıklı bir yaşam sunmak içindir. Çalışmalarımız yarı profesyonellik anlayışı ile gönüllülük esasına dayalı olarak yürütülür. Desteklerimiz Türkiye’nin dört bir yanındaki hastalarımıza eşit ve ihtiyaç durumuna göre adil bir şekilde ulaştırılır. Biz çalışmalarımızda bireysellik yerine kalıcı çözümler üretmeye yönelik kurumsal kampanya ve çalışmalar yürütürüz. Hastalarımızı tedavi etmenin yanı sıra kanserin önlenmesi için de bilimsel çalışmalar üretir hastaya ve yakınlarına hem tedavi sürecinde hem de sonrasında eğitim desteği vermeye devam ederiz.” dedi.

Daha sonra LÖSEV Aktif İletişim Sorumlusu Tuğçe Gücüyener’de LÖSEV’in çalışmaları, faaliyetleri ve yeni projeleri hakkında ayrıntılı bir video sunum gerçekleştirdi.

Gücü Yener sunumda adım adım bir hastanın tedavi sürecini ve LÖSEV’in hasta ile nasıl ilgilendiğini görseller eşliğinde anlatarak kurumun lösemi ve kanser konusunda hangi düzeyde çalışmalar yaptığını dinleyicilere aktardı.

Panel ÇAKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tünay Aşkar Kontaş ve Hemşirelik Bölümü Başkanı Doç Dr. Satı Dil’in katılımcı konuşmalara katılım sertifikalarını vermesi ile sona erdi.
Panel sonrası öğrenciler açılan stantta renkli boyalara batırdıkları elleri ile “Yaşama El Ver” baskısı yaptılar.


 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

Yaşam İçin El Ele Paneli Gerçekleştirildi  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com