Çerkeş TÜBİTAK 4006 Fuarı


Tarih: 20-04-2018 16:51 cerkes Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 947 Defa Görüntülendi


Çerkeş TÜBİTAK 4006 Fuarı


Arılar Bizim İçin Geziyor Çerkeş TÜBİTAK 4006 Fuarı


Çerkeş Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Biyoloji Öğretmeni Recep ÖZTÜRK’ün yürüttüğü TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında 21 projede toplam 65 öğrenci görev almıştır.
Fuarımız, Çerkeş Kaymakamı Servet GÜNGÖR, Belediye Başkanı Hasan SOPACI, İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Şube Müdürü Orhan Kemal KARAKUŞ, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ile öğrenciler eşliğinde açılmıştır.

ARILAR BİZİM İÇİN GEZİYOR
Projemizde ilimizin bitki örtüsünü araştırmayı amaçladık. Bu araştırmayı ilçelerimizi gezmeden yapmak için, ilçelerden aldığımız balları kullandık. Bal üreticilerinden temin ettiğimiz balları belirli ölçülerde santrifüje tabi tuttuk ve polenlerin çökelmesini sağladık. Daha sonra bu polenleri mikroskop ile fotoğrafladık. Elde edilen bu polen görüntülerini, Türkiye’nin Nektarlı Bitkileri, Polenleri ve Balları kitabındaki polenler ile karşılaştırdık. İlimizi gezmeden arılar sayesinde hangi bitkilerin bulunduğu hakkında fikir sahibi olduk. Çalışmamız neticesinde hem vatandaşların ilgisini çekmeyi başardık hem de ilimiz bal üreticilerinin takdirini kazandık.

Proje yürütücüsü Recep ÖZTÜRK, “Okulumuzda bu yıl ikincisini düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sayesinde, bilim ve ilim dolu bir dönem daha geçirdik.” dedi. Öğretmenimiz ayrıca, “Bilim Fuarları sayesinde, öğrencilerimizin analitik düşünme becerileri, kendilerini ifade edebilme yetenekleri gelişiyor ve daha bilinçli, araştırmacı bir nesil yetişiyor.” dedi. 


 

 

 

 


Etiketler:

Çerkeş TÜBİTAK 4006 Fuarı  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com