hüseyin Keskin - Çankırı İl Sağlık Müdürüİl Sağlık Müdürlüğü Kurumları Bilgilendiriyor


Tarih: 13-04-2018 21:47 Kurumlar Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1871 Defa Görüntülendi

İl Sağlık Müdürlüğü Kurumları Bilgilendiriyor

İşte Sağlığa İlk Adım Projesi Kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü Bilgilendirme Çalışmaları
Başbakanlık Makamı’nın 29.09.2010 tarih ve 27714 sayılı Resmi gazetede yayınlanan 2010/22 sayılı Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı konulu genelgeleri ile Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programında (2014-2017)” risk grubu olarak değerlendirilen kamu çalışanlarına yönelik 2010 Aralık-2011 Şubat aylarında tarafımızdan yapılan taramalar sonucunda gönüllü kamu çalışanının %47,8'sinin hafif kilolu ve %25,1'nin obez olduğu saptanmıştır. Ayrıca yönlendirme çalışmaları neticesinde Müdürlüğümüz bünyesinde Obezite Danışma Bürosu kurulmuş; 1 yıl süreyle hizmet verilerek kamu çalışanları arasında obezite oranlarının düşürülmesine çalışılmıştır.

Aynı amaçla; 2018 yılı için önemli halk sağlığı problemlerinden diyabet, hipertansiyon, obezite konularında kamu çalışanları arasında mevcut durumun saptanması ve yönetimi amacıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte ""İş"te Sağlığa İlk Adım Projesi: Reçetemiz Nasıl Olmalı?" etkinliklerine başlanmıştır. Müdürlüğümüz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışanlarına yönelik yapılan etkinlikte Projede görevli Diyetisyen, Sportif Eğitim Uzmanı, Ebe ve Hemşireler tarafından bireylerden boy-kilo, bel-boyun çevresi, tansiyon ve kan şekeri ölçümleri alınmış ve konunun uzmanları tarafından “Beslenme ve Zayıflama Reçetesi” ve “Egzersiz Reçetesi” konularında bilgilendirme yapılmıştır.

Kamu ziyaretleri yapılarak tarama çalışmalarına devam edilmekle birlikte Projenin 20.04.2018 tarihinde ilk etabının sona ermesi ve alınan ölçümlerin bu tarihten sonra değerlendirilerek raporlandırılması planlanmaktadır.
Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü


 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

hüseyin Keskin - Çankırı İl Sağlık Müdürü

hüseyin Keskin - Çankırı İl Sağlık Müdürü
HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com