şabanözü haberleri gümerdiyimÖğrenciler Bu Okuldan Ayrılmak İstemiyor


Tarih: 13-04-2018 21:26 Sabanozu Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 3678 Defa Görüntülendi

Öğrenciler Bu Okuldan Ayrılmak İstemiyor

Şabanözü Gümerdiyinde Öğrenciler Bu Okuldan Ayrılmak İstemiyor
Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar kapsamında Şabanözü Gümerdiğin İlkokulu/Ortaokulu tarafından yürütülen “Öğrenciler Bu Okuldan Ayrılmak İstemiyor” projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Öğrencilere okulu sevdirmek, okuldaki devamsızlığı azaltarak, okul başarısını arttırmak amacıyla öğrencilerin görüşlerine yer verilerek başlatılan çalışmalar sonucunda; okula, akülü arabaların bulunduğu trafik pisti, survivor parkuru, ok atış poligonu, kümes, bahçe satrancı, cep sineması, canlı langırt alanı gibi birçok oyun ve etkinlik sahası kazandırılmıştır.

Öğrencilere uygulanan anketlerde öne çıkan meyve ağaçları  (300 adet) okul bahçesine öğrenci, öğretmen, veli, kamu yöneticileri ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla bayram havası içerisinde dikilmiş, okul bahçesine öğrencilerin bakımını üstlendiği sebze bahçesi oluşturulmuştur. (400 m², damla sulama sistemli)

Öğrenci, öğretmen iş birliği ile okul duvarlarına öğrencilerin sevdikleri çizgi film kahramanları çizilmiştir. Okul kütüphanesi dijital ortama taşınmış, kütüphane içerisine bilgisayarlar kurulmuş ve internet bağlantıları yapılmıştır. Öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak için içerisinde tavuk ve tavşanların yer aldığı kümes yapılmıştır. Veli ve öğrencilerin birlikte oyun oynayabileceği canlı langırt alanı oluşturulmuştur. (8x20 m²)

Yapılan bu çalışmalar sonucunda; bir taraftan okulda öğrenci devamsızlığı problemi çözülürken diğer taraftan okul başarısında da ciddi artışlar olmuştur. Gümerdiğin İlkokulu/Ortaokulu öğrencileri il ve ulusal düzeyde yapılan spor, sanat ve bilgi yarışmalarına katılmış, yarışmalarda il birincilikleri, Türkiye birinciliği ve Türkiye dördüncülüğü gibi büyük başarılara imza atmışlardır.


 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

şabanözü haberleri gümerdiyim

şabanözü haberleri gümerdiyim 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com