çankırı milli eğitim müdürülüğüGösteri Yaptılar. Kitap Okudular


Tarih: 13-04-2018 20:49 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1795 Defa Görüntülendi

Gösteri Yaptılar. Kitap Okudular

Mehmetçik İlkokulunda 81 İl Bir Hikaye Projesi Uygulanıyor
Çankırı Mehmetçik İlkokulu Müdürlüğü tarafından 12.04.2018 Perşembe günü saat 11.30’da Karatekin Parkında eTwinning kapsamında yürütülen “81 İl Bir Hikaye” Projesi tanıtım etkinliği gerçekleştirilmiştir. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Maarif Müfettişleri başkanı Hilmi ERZURUMLU, Şube müdürleri, okul ve kurum müdürleri, öğrenci velileri ve vatandaşlar katılmıştır. Etkinlik Okul Müdürü Mustafa BİBER’in açılış konuşması ile başlamıştır. Mustafa BİBER “81 İl Bir Hikaye” projesi ile okuma konusunda bir farkındalık oluşturmak istediklerini belirterek ‘Hikaye kahramanı Öykü adındaki bir çocuğun ailesiyle birlikte Konya’dan başlayarak 81 ili gezmesi ve gezdiği yerlerin tarihi, kültürel ve sosyal özelliklerini seyahatname tadında aktarması, Konya’dan başlayıp yarım bırakılan bu hikayenin gezilen bütün illerde tamamlanarak tek bir hikaye haline gelmesi planlanmaktadır, dedi.  Etkinlikle ilgili bilgi veren Mustafa BİBER katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra  4/D sınıfı öğretmeni Mesut TOKGÖZ  rehberliğinde sınıf öğrencileri tarafından Çankırı ile ilgili hazırlanan “Öykü Yarenler Diyarı Çankırı’da” isimli hikaye 4/D sınıfı öğrencisi Zeynep Azra GÖNÜL tarafından seslendirilmiştir.

Etkinlik katılımcıların kitap okuması ile başlamış olup, Halk oyunları gösterisi ile devam etmiştir. Program sonunda sağlıklı beslenme konusuna da dikkat çekmek için Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında öğrencilere “Okul Sütü ve Kuru Üzüm” dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca öğrenciler okullarından Karatekin Parkına kadar aileleri ile birlikte yürüyüş gerçekleştirerek,  ellerindeki pankartlarla ve dağıttıkları broşürlerle “81 ile birlikte Sağlık için Hareket  Zamanı” etkinliğini de gerçekleştirmişlerdir.

Bu etkinliklerin hazırlanmasında emeği geçen okulumuz idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerine teşekkür ederiz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

çankırı milli eğitim müdürülüğü

çankırı milli eğitim müdürülüğü
HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com