İlimiz Eski Valilerinden Ali Haydar Öner Vefat Etti


Tarih: 08-04-2018 10:31 cankiri-vefat-haberleri Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 3504 Defa Görüntülendi

İlimiz Eski Valilerinden Ali Haydar Öner Vefat Etti

İlimiz Eski Valilerinden Ali Haydar Öner Vefat Etti. Cenaze Programı..
Çankırı, Isparta  Eski Valilerinden  ve  CHP Isparta  eski Milletvekili Ali Haydar Öner, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Program: 9 Nisan 2018 pazartesi Saat:12:00 'da TBMM tören Kocatepe Camiinde  öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrasında Karşı yaka mezarlığına defnedilecek.

Merhuma Allah'tan Rahmet Yakınlarına Başsağlığı Dileriz

ALİ HAYDAR ÖNER KİMDİR
Memur bir ailenin çocuğu olarak 10.07.1948’de Kayseri-Sarız’da doğdu.

İlköğrenimini Kayseri’nin Tomarza, Yahyalı ve Felâhiye ilçelerinde, orta öğrenimini parasız yatılı olarak Kayseri Lisesi’nde tamamladı. Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bilimleri Bölümünden 1971–72 öğretim yılında mezun oldu. Mezuniyet sonrası Maiyet Memurluğu’na kadar burs karşılığı olarak İçişleri Bakanlığı Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü Kadro Şubesi ile Genel Kurmay Hava Savunma Harekât Merkezi (ADOC- Air Defence Organizasion Center)’nde çalıştı.
Maiyet Memurluğu’nu Giresun’da yaptı. Askerlik dönemini de kapsayan bu görev sonucunda katıldığı 57.Dönem Kaymakamlık Kursu’nu “Üstün Derecede Başarı” notu ile bitirdi. Tomarza, Orhaneli, Gercüş, Karasu, Germencik, Erbaa, Tirebolu ve Bor Kaymakamlıklarında bulundu. Gercüş Kaymakamlığı sırasında Gercüş ve Hasankeyf Belediye Başkanlıklarını, Karasu Kaymakamlığı sırasında da Karasu Belediye Başkanlığı görevlerini üstlendi.
1993–2000 yılları arasında Bayburt Valisi olarak görev yapmıştı.

Giresun Valiliği ardından 17 Haziran 2004 tarihinde Çankırı Valiliği yaptı.

Isparta Valiliği görevinden, 16 Aralık 2010 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Kırklareli Valiliği görevine atanan Vali Öner, 07 Ocak 2011 tarihinde görevine başlamıştı.

Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yaşam Koçu Saadet Şen’le evli olan Vali Öner’in ilk eşinden Aslınaz ve Aysu adlarında iki çocuğu ve Nazlıgül ile Çınar isminde iki torunu vardı.


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com