KYK Ormanına iki yılda 5.000 fidan dikildi


Tarih: 02-04-2018 16:40 universite Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1396 Defa Görüntülendi


KYK Ormanına iki yılda 5.000 fidan dikildi


Eldivan Yolu Seydi Köyü Yol Ayrımı Karşısındaki Yamaçlarda KYK Ormanları Yeşeriyor


Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol doğrultusunda KYK Çankırı Yurtlarında barınmakta olan öğrenciler adına Eldivan Yolu üzerinde KYK Ormanı tesis ediliyor.


 KYK Ormanına iki yıl içerisinde 5.000 fidan dikildi. KYK İl Müdürü Sadık AK öğrencilere yaptığı açıklamada "KYK Ormanı Oluşturma Projesinin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün projesi olduğunu, Türkiye'de eş zamanlı olarak ağaç dikimi yapıldığı, bu proje ile yurtlarda barınan her bir öğrencimizin dikili bir fidanın olmasının hedeflendiğini" belirtti.

Akabinde Eldivan göletinde piknik yapıldı. Öğrencilerimiz halat çekme, çuvalla koşma ve kaşıkta yumurta taşıma yarışmaları ile renkli anlar yaşadı.

Fidan dikimi sonrasında
Hacı Murad-ı Veli Hz. Türbesi ziyaret edildi. Çeşitli oyunlar oynandı.

Akşam saat 19.00 da 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleşen tiyatro etkinliği ile etkinlik son buldu. Öğenciler Cumartesi gününü dolu dolu yaşadı

  

 Etiketler:

KYK Ormanına iki yılda 5.000 fidan dikildi  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com