Üniversitede Okuma Etkinliği


Tarih: 28-03-2018 19:52 universite Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 987 Defa Görüntülendi


Üniversitede Okuma Etkinliği


54. Kütüphane Haftası Okuma Etkinliği Gerçekleştirildi


54. Kütüphane Haftası kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Okuma Etkinliği Uluyazı Kampüsü Merkezi Kütüphane bahçesinde gerçekleştirildi.

Çankırı Karatekin Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Türkçe eğitimi alan Cibutili ve Çankırı Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerin katıldığı etkinlikte Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı’da öğrencilerle birlikte kitap okuyarak etkinliğe destek verdi.

Kitap okumanın önemine vurgu yapmak için katılımcıların 10 dakika kitap okuduğu etkinliğin sonunda konuşan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı “Şu kitap okuyan tabloya baktığımda işte bu Türkiye’nin aydınlık tablosu. Daha da ileriye gidecek, okuyarak, düşünerek, hayal ederek gidecek. Şahsen ben ömrümü okuyarak geçirmiş bir arkadaşınızım. Eskiden bir günde 2 kitap 3 kitap okurduk. Okumak için en uygun zaman sizin için bu çağlar. Ne yapabilirseniz şimdi yaparsınız. Dağarcığınızı doldurun. Zaman ilerledikçe vakit de azalıyor o nedenle eski okumalarınızdan yararlanmak zorunda kalıyorsunuz. O nedenle çok birikimli olmanız lazım. Türkiye’yi büyük bir meydan okuyuş bekliyor. Türkiye’nin ülke olarak millet olarak bütün dünyaya teklifleri var. Türkiye’nin bütün bir dünya toplumuna bir medeniyet teklifi var. Bunun içinde insanlık, ahlak, onur, yücelik, her şey var. Bunun altyapısını sizler oluşturacaksınız. Eğer okumazsanız, yazmazsanız, düşünmezseniz bunları bulamazsınız bizlere yardımcı olamazsınız biz de kimseye yardımcı olamayız. Sadece okuyarak değil de yaşayarak aynı zamanda bütün hayatı tanımamız lazım. Sadece televizyon ile sadece ipad ile sadece internet bilgileri ile bir yere varamayız. Onlar çok yüzeysel bilgiler. Derinleşemeyiz kavrayamayız o nedenle okumak şart.” Okumak çok önemli özellikle roman okumayı ben çok öncelerim. Önem veririm. Çünkü okumak bana göre ruhun reenkarnasyonudur. Yani çeşitli ruhlara ve kalıplara girer. Onlarla birlikte yaşar. Onların tecrübelerini elde edersiniz. O sırada ruh elmasınız çizilir ve olağanüstü olgun yüksek seciyeli bir insan haline dönüşürsünüz ve olasılıklar skalasındaki ihtimalleriniz artar kavrayışınız artar farkındalık düzeyiniz artar. O nedenle okumak diyoruz, kitap diyoruz onun için buradayız.” dedi.

54. Kütüphane Haftası Çankırı Karatekin Üniversitesinde düzenlenecek çeşitli etkinliklerle üç gün boyunca devam edecek.
 


 

 

 

 

 


Etiketler:

Üniversitede Okuma Etkinliği  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com