-
 

 
Üniversitede Okuma Etkinliği


Tarih: 28-03-2018 19:52 universite Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 877 Defa Görüntülendi


Üniversitede Okuma Etkinliği


54. Kütüphane Haftası Okuma Etkinliği Gerçekleştirildi


54. Kütüphane Haftası kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Okuma Etkinliği Uluyazı Kampüsü Merkezi Kütüphane bahçesinde gerçekleştirildi.

Çankırı Karatekin Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Türkçe eğitimi alan Cibutili ve Çankırı Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerin katıldığı etkinlikte Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı’da öğrencilerle birlikte kitap okuyarak etkinliğe destek verdi.

Kitap okumanın önemine vurgu yapmak için katılımcıların 10 dakika kitap okuduğu etkinliğin sonunda konuşan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı “Şu kitap okuyan tabloya baktığımda işte bu Türkiye’nin aydınlık tablosu. Daha da ileriye gidecek, okuyarak, düşünerek, hayal ederek gidecek. Şahsen ben ömrümü okuyarak geçirmiş bir arkadaşınızım. Eskiden bir günde 2 kitap 3 kitap okurduk. Okumak için en uygun zaman sizin için bu çağlar. Ne yapabilirseniz şimdi yaparsınız. Dağarcığınızı doldurun. Zaman ilerledikçe vakit de azalıyor o nedenle eski okumalarınızdan yararlanmak zorunda kalıyorsunuz. O nedenle çok birikimli olmanız lazım. Türkiye’yi büyük bir meydan okuyuş bekliyor. Türkiye’nin ülke olarak millet olarak bütün dünyaya teklifleri var. Türkiye’nin bütün bir dünya toplumuna bir medeniyet teklifi var. Bunun içinde insanlık, ahlak, onur, yücelik, her şey var. Bunun altyapısını sizler oluşturacaksınız. Eğer okumazsanız, yazmazsanız, düşünmezseniz bunları bulamazsınız bizlere yardımcı olamazsınız biz de kimseye yardımcı olamayız. Sadece okuyarak değil de yaşayarak aynı zamanda bütün hayatı tanımamız lazım. Sadece televizyon ile sadece ipad ile sadece internet bilgileri ile bir yere varamayız. Onlar çok yüzeysel bilgiler. Derinleşemeyiz kavrayamayız o nedenle okumak şart.” Okumak çok önemli özellikle roman okumayı ben çok öncelerim. Önem veririm. Çünkü okumak bana göre ruhun reenkarnasyonudur. Yani çeşitli ruhlara ve kalıplara girer. Onlarla birlikte yaşar. Onların tecrübelerini elde edersiniz. O sırada ruh elmasınız çizilir ve olağanüstü olgun yüksek seciyeli bir insan haline dönüşürsünüz ve olasılıklar skalasındaki ihtimalleriniz artar kavrayışınız artar farkındalık düzeyiniz artar. O nedenle okumak diyoruz, kitap diyoruz onun için buradayız.” dedi.

54. Kütüphane Haftası Çankırı Karatekin Üniversitesinde düzenlenecek çeşitli etkinliklerle üç gün boyunca devam edecek.
 


 

 

 

 

 


Etiketler:

İlimizde İki Buluş Gerçekleştirildi
ÇAKÜ Öğretim Görevlisi İki Buluş Gerçekleşti

Çankırı teknolojide dışa bağımlılığı azaltacak
Çankırı Teknokent, teknolojik açıdan dışa bağımlılığı azaltacak

Rektör Hasan Ayrancı, En İyi Yemekler Ülkemizde
Rektör Hasan Ayrancı, En iyiler ülkemizde. Osmanlı Eniyileri Ülkemize Getirdi

Rektör Hasan Ayrancı’ya Kupalı Ziyaret
Şampiyon Badmintonculardan Rektör Ayrancı’ya Kupalı Ziyaret

ÇAKÜ Afrin Sergisi Açtı
Çankırı Karatekin Üniversitesi Tarafından Afrin Sergisi Açıldı

ÇAKÜ Öğretim Üyelerinden Anlamlı Ziyaret
Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Anlamlı Ziyaret

Üniversitemiz Cimnastik Takımından Büyük Başarı
Üniversitemiz Cimnastik Takımından Büyük Başarı

İlimiz Üniversitesinden Mezun Oldular
Üniversitemiz 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Rektör Hasan Ayrancı Müjde Verdi
Karatekin Üniversitesi Rektörü Hasan Ayrancı Müjde verdi. Davet Etti

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
  Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Yazar ve Haberci GİRİŞİ
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com