Hemşire Adaylarına İtfaiye Eğitimi Verildi


Tarih: 26-03-2018 22:43 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1952 Defa Görüntülendi


Hemşire Adaylarına İtfaiye Eğitimi Verildi


Hemşirelik Bölümü 3. sınıf öğrencilerine İtfaiye Eğitimi


Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün uygulamalı eğitimleri aralıksız sürüyor. Çankırı İtfaiyesi, hem İtfaiye personeline hem de kamu kurum ve kuruluş mensupları ile öğrencilere yönelik düzenlenen eğitimler kapsamında bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 3. sınıf öğrencileri, ders kapsamında Çankırı İtfaiyesi’ne teknik gezi düzenledi. Akademisyenler eşliğinde uygulamalı eğitime katılan 60 öğrenci; İtfaiye Müdürlüğü yetkililerince yangınların nedenleri, yangınlara karşı alınacak tedbirler,  yangın yerinde nasıl davranılması gerektiği, yangına yaklaşma elbiseleri ve trafik kazalarına müdahale konularında uygulamalı olarak bilgilendirildi. Üniversiteli gençler, İtfaiye araçları ve ekipmanları ile arama kurtarma köpeğinin hangi durumlarda kullanıldığı hakkında da bilgi aldı. 

 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 19-08-2018 13:11 - Çankırı haberleri