Yarışma Öncesi Ankara'yı Gezdiler


Tarih: 12-03-2018 13:16 STK Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1293 Defa Görüntülendi

Yarışma Öncesi Ankara'yı Gezdiler

İstiklal Marşımızı Güzel Okuma Yarışması Öncesi Ankara'yı Gezdiler
TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı olarak bu sene Yedincisini düzenlediğimiz Geleneksel İstiklal Marşımızı Güzel Okuma yarışmasına katılan bütün öğrencilerimize yarışma öncesi Ankara gezi düzenlenmiştir.

TÜRKAV tarafından 13.03.2018 Tarihinde Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenecek olan İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri arasında Geleneksel İstiklal Marşımızı Güzel Okuma yarışmasına katılan öğrencilerimizi motive etmek amacıyla her yıl olduğu gibi bu senede Ankara’ya gezi düzenlenmiştir. Geziye 11.03.2018 Tarihinde Saat 08.00’da TÜRKAV önünden hareket edilerek başlanmıştır. Geziye katılan öğrencilere yolda mola verilip TÜRKAV tarafından kahvaltı ikram edildi. Daha sonra gezinin ilk durağı olan Birinci Meclise geçildi. Birinci meclisten sonra İkinci Meclise geçilerek buralar hakkında Atatürk Ortaokulu Müdürü Nadir Kayaş hocamız tarafından bilgiler verilerek öğrencilerin buraları bilinç bir şekilde gezmeleri sağlandı. Daha sonra Milli Şairimizin İstiklal marşımızı yazdığı evin bulunduğu Tacettin Dergâhına geçildi. Halen müze olarak kullanılan Mehmet Akif Ersoy’un Milli Marşımızı yazdığı ev gezilerek burada yarışmaya katılan öğrencilerimiz tarafından İstiklal Marşımızın yazıldığı odada ve Hamamönü meydanında bulunan Mehmet Akif Ersoy’un heykelinin önünde canlı olarak Milli Marşımızı okuyarak çevredeki vatandaşlar tarafından takdir edilmişlerdir. Öğrencilerimiz burada yenilen öğle yemeğinden sonra Anıtkabir’e geçilmiştir. Anıtkabir’in gezilmesinden sonra Çankırı’ya dönüş yapılmış, öğrencilerimizin geziye başladığı yer olan TÜRKAV önünde son bulmuştur. Yarışmaya katılan öğrencilerimiz ve veliler geziden çok memnun olduklarını belirterek geziyi düzenleyen TÜRKAV Başkanı İsa Bölükbaşı ve Nadir Kayaş hocaya teşekkür ederek ayrıldılar.

Ayrıca TÜRKAV Çankırı İl Başkanı İsa Bölükbaşı 13.03.2018 Tarihinde Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde 09.00 da Yarı Final ve Aynı gün Akşam saat 19.00 da düzenlenecek olan Geleneksel İstiklal Marşımızı Güzel Okuma yarışması Final yarışmasına bütün Çankırı Halkını ve Basın mensuplarını davet etti.
 

 

 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com