Gramaja Uyman Fırınların Ekmeklerine EL Konuldu


Tarih: 09-03-2018 13:36 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1869 Defa Görüntülendi

Gramaja Uyman Fırınların Ekmeklerine EL Konuldu

Ekmek Gramajlarına Uymayan Fırınlar Uyarıldı Ekmeklere El konuldu
Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde ve mahallelerde faaliyet gösteren fırınları denetledi. Denetimler, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Gıda Mühendisi eşliğinde gerçekleştirildi.

Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin mesaisi yine erken başladı. Sabahın erken saatlerinde başlatılan çalışmalar kapsamında şehir merkezinde ve mahallelerde bulunan 21 adet fırın denetlendi. Vatandaşların sağlığı için rutin denetimlerini sürdüren ekipler, ekmek üretimi gerçekleştiren fırınlarda gramaj, un ve katkı maddeleri ile çalışanların ve iş yerlerinin temizlik kurallarına uyup uymadıklarının kontrolünü yaparken, standartlara uymayan ve gerekli hijyenik koşulları taşımayan işletmelere gerekli uyarılarda bulundu. Zabıta ekipleri, fırınlardaki hijyen ve gramaj uygunluklarının yanı sıra işletmelerin ruhsat kontrollerini de gerçekleştirdi.

Yapılan denetimler sırasında gramajı eksik ekmek üreten 3 fırına cezai işlem uygulanılırken gramajı düşük ekmeklere de el konuldu. Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, vatandaşların güvenilir ve sağlıklı gıdalar tüketebilmesi için üretimlerin yapıldığı imalathanelerde denetimlerin sürdürüleceğini bildirdi.


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com