Çocuklar Oyuncaklarını  Sergiledi


Tarih: 08-03-2018 22:03 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 726 Defa Görüntülendi

Çocuklar Oyuncaklarını Sergiledi

Çocuklarının sergilenen oyuncakları diğer illerde de sergilenecek
Çankırı Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’nun Şubat 2017’de “Oyuncaksız Çocuk Kalmasın” sloganıyla kurduğu Oyuncak Kütüphanesi’nde yüzü aşkın üyesiyle hizmet vermeye başladı.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Oyuncak Kütüphanemizi geliştirmek amacıyla hem kütüphane hem de Oyuncak Tasarım Atölyesi niteliği taşıması için ‘ Ufukta Oyun Var Projemizi’ hayata geçdi. Projemiz kapsamında tasarladığımız etkinliklerden ‘İşim Gücüm Oyuncak’ tasarım günleri başlatıldı. Velileri ve çocukların emeğiyle tasarlanan oyuncaklar okulda oynandı.

Bu oyuncaklar  07.03.2018 tarihinde Yunus AVM’ de ‘Dikkat ! Oyun Arkadaşı Aranıyor’ Tasarım Oyuncak Sergisi ile ilimizdeki tüm paydaşlarımızla buluştu.

Serginin açılışında İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, Şube Müdürü Orhan Kemal KARAKUŞ, İl genelindeki okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve çocukların katılımı ile sergi açıldı.  

İl Müdürü sergi açılışında ”Oyun bir başlangıçtır. Çocuklar oyunla öğrenir. Oyuncaklar da öğrenmek için en iyi araçtır.” Diyerek Okul Müdürü Şule YURDUNKULU, emeği geçen öğretmenler, aileler ve tüm çocuklara gayretlerinden dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

Proje kapsamında tasarlanan bu oyuncakların ‘Oyuncaklarım Turda’ etkinliği ile başta il merkezindeki köy okulları ve diğer kardeş okullarımız ile buluşturulması planlanmaktadır. Okulumuz ‘ OYUN DOSTU OKUL’ olma hedefiyle çalışmalarına devam edecektir.


 

 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com