İlimizdeki Yabancılara Türkçe Kursu Verildi


Tarih: 07-03-2018 19:48 Genel Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1083 Defa Görüntülendi

İlimizdeki Yabancılara Türkçe Kursu Verildi

İlimizde ikamet eden yabancılara yönelik açılan Türkçe A1 seviye kursu başarı ile tamamlandı
Çankırı’da Eğitimi  tamamlayan kursiyerlere Nurettin Ok Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünde belge töreni düzenlendi.

Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere Çankırı Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK , Çankırı İl Göç Müdürü Ahmet ÖNER, Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa KARATATAR, Şube Müdürü Serkan DURMUŞ ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer ULUCAN  tarafından    belgeleri verildi.

Kurs öğretmeni Nihat BAŞBUĞU kursun 13.11.2017 tarihinde başladığını 01.03.2018 tarihinde sona erdiğini ve yirmi sekiz kursiyerin belge almaya hak kazandığını ifade etti.

ÖZTÜRK ; kurslarda öğrendiğiniz dilimiz size bir çok kapının anahtarı olacak. Gündelik hayatta karşılaşabileceğiniz iletişim ile ilgili bir çok zorluğu  artık yaşamayacaksınız. Sizler aziz ve necip milletimizin misafirlerisiniz. Ülkemiz her daim mazlum ve mağdurların  yanında olmuştur.  Dünyanın dört bir yanında yaşanan acı olayların, sizleri vatanınızdan eden kargaşaların  sona ermesini diliyorum. Sizler kendi memleketlerinize döndüğünüzde eminim ki bizleri unutmayacaksınız. Hayatın her aşamasında sizlere başarılar diliyorum.

Programda Türkçe A1 Seviyesi kursiyerleri tarafından İstiklal Marşı’mız seslendirildi. Marşımızın ilk iki kıtası toplu olarak söylendikten sonra  Sharareh KAMRAVA isimli kursiyer Marşımızın  sekiz kıtasını ezbere okudu.  KAMRAVA katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.


 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com