Evi Sınıf Yaptıklar


Tarih: 06-03-2018 16:20 Egitim Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1757 Defa Görüntülendi


Evi Sınıf Yaptıklar


Evi Sınıf Yaptılar. Akranları İle Buluştu


Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Engelleri Aştık, Evi Sınıf Yaptık" projesi ile evde eğitim hizmetlerinden yararlanan öğrencileri akranlarıyla birlikte aynı ortamda bulunarak arkadaşlık ilişkilerinin geliştirilmesi ve sosyal kültürel yönden desteklenebilmeleri için fırsat ortamları sağlandı.

Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerden sağlık problemi nedeniyle örgün eğitim kurumlarından doğrudan yararlanamayan öğrencilere evlerinde eğitim hizmeti sunulmaktadır. Bu kapsamda bu öğrencilere belirlenen öğretmenler aracılığıyla evlerinde eğitim ve öğretim çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Evde eğitim hizmeti alan öğrenciler ve aileleri bu hizmetten büyük bir memnuniyet duymanın yanı sıra çocuklarının evde akranlarından ayrı eğitim ortamında bulunmanın eksikliğini de yaşamaktadırlar.

Çankırı’da Evde eğitim hizmeti alan ailelerle yapılan görüşmede durum tespiti yapılıp, ihtiyaç analizi anketi uygulanarak sorunlar ortaya konulmuştur. Ailelerden gerekli izinler alındıktan sonra    çalışma için gönüllü veli ve öğrencileriyle yapılan bilgilendirme toplantıları neticesinde çalışmalar başlatılmıştır.
“Engelleri Aştık, Evi Sınıf Yaptık” projesi ile öğrencilerimizin arkadaşlık ilişkileri içerisinde akranlarıyla beraber ders işlemeleri, resim etkinlikleri yapmaları, müzik öğretmenleri aracılığı ile müzikal etkinlikler yapılması, öğrencilerin kültürümüzde yer alan Keloğlan ve Nasrettin Hoca karakterleriyle hazırlanan tiyatro etkinliklerini izlemeleri,  sinema ve yemek aktivitelerine katılmalarıyla akranları ile birlikte zaman geçirmeleri sağlanırken okullarda öğrenim gören ve proje kapsamında evde eğitim çalışmalarına katılan öğrencilerimize empati davranışı kazandırılması amaçlanmaktadır.

Proje ile evde eğitim hizmeti alan öğrencilerimizin eğitimde “Feda edilecek bir birey yoktur.” anlayışı kapsamında mutluluklarının arttırılmasına katkı sağlanmaktadır. Tüm bu çalışmalar ile ilgili memnuniyetini dile getiren aileler etkinlik çalışmalarının arttırılarak devamlılığının sağlanmasının faydalı olacağını belirtmektedirler.

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, “Evde eğitim gören öğrencilerin akranlarından uzak kalması bir eksiklikti. Bu eksikliği gidermek adına evlerdeki eğitimlere öğrencinin akranları ile birlikte gidilerek evlerin bir sınıf ortamına dönüşmesi sağlanmıştır. Yapılan çalışmalar öğrenci ve ailesini memnun etmiştir. Ayrıca projede evlerdeki faaliyetlerin dışında öğrencilerinin sosyallik kazanması ve mutlu olmaları adına ev dışında da sinema, gezi, yemek gibi etkinlikler planlanmış ve devam etmektedir. İlimizde yenilikçi yaklaşımlar kapsamında uygulanan bu çalışmada evde eğitim öğrencilerine daha iyi şartlarda hizmet vermek amaçlanmaktadır. Çalışmada emeği geçen bütün öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” dedi. 

 

 

 

 


Etiketler:

Evi Sınıf Yaptıklar


Mesleki Çalışma Programları Devam Ediyor
İlimizde İl Milli Eğitim Müdürlülüğ Haziran 2018 dönemi mesleki çalışma programı oluşturdu.

Tüm Okulları laboratuar İle Buluşturmak İstiyoruz
Laboratuvar ihtiyaçları ve mevcut laboratuvarlarındaki eksiklerin giderilmesi çalışmaları başladı

İlk Defa Karne Aldı. Çok Heyecanlandı
Karne Programına Ailece Eğitimci Olan Siyasetçi Mustafa Potukoğlu’da katıldı

Kudüse Mektup Yarışması Düzenlendi
Kudüs e Mektup Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Güzel Sanatlara Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alınacak
Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi’ne Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alınacak

İftar Sonrası Yaş Pasta Kestiler
Minikler Aileleri İle İftar Yaptılar. Yaş Pasta Kestiler

Merkezi Sınav ve Bursluluk Sınavları Mesajı
İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ün Merkezi Sınav ve Bursluluk Sınavları Mesajı

İlimiz Sanat Merkezi Avrupa Yolunda
Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Avrupa Yolunda

Gazi Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006
Gazi Anadolu Lisesi tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi gerçekleştirildi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


 

Tüm Haberler

Valilik Haberleri

Belediye Haberleri

Siyasi Haberler

Genel Haberler

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Anasayfa

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

Yazar ve Haberci GİRİŞİ