Evi Sınıf Yaptıklar


Tarih: 06-03-2018 16:20 Egitim Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 1541 Defa Görüntülendi


Evi Sınıf Yaptıklar

Evi Sınıf Yaptılar. Akranları İle Buluştu


Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Engelleri Aştık, Evi Sınıf Yaptık" projesi ile evde eğitim hizmetlerinden yararlanan öğrencileri akranlarıyla birlikte aynı ortamda bulunarak arkadaşlık ilişkilerinin geliştirilmesi ve sosyal kültürel yönden desteklenebilmeleri için fırsat ortamları sağlandı.

Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerden sağlık problemi nedeniyle örgün eğitim kurumlarından doğrudan yararlanamayan öğrencilere evlerinde eğitim hizmeti sunulmaktadır. Bu kapsamda bu öğrencilere belirlenen öğretmenler aracılığıyla evlerinde eğitim ve öğretim çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Evde eğitim hizmeti alan öğrenciler ve aileleri bu hizmetten büyük bir memnuniyet duymanın yanı sıra çocuklarının evde akranlarından ayrı eğitim ortamında bulunmanın eksikliğini de yaşamaktadırlar.

Çankırı’da Evde eğitim hizmeti alan ailelerle yapılan görüşmede durum tespiti yapılıp, ihtiyaç analizi anketi uygulanarak sorunlar ortaya konulmuştur. Ailelerden gerekli izinler alındıktan sonra    çalışma için gönüllü veli ve öğrencileriyle yapılan bilgilendirme toplantıları neticesinde çalışmalar başlatılmıştır.
“Engelleri Aştık, Evi Sınıf Yaptık” projesi ile öğrencilerimizin arkadaşlık ilişkileri içerisinde akranlarıyla beraber ders işlemeleri, resim etkinlikleri yapmaları, müzik öğretmenleri aracılığı ile müzikal etkinlikler yapılması, öğrencilerin kültürümüzde yer alan Keloğlan ve Nasrettin Hoca karakterleriyle hazırlanan tiyatro etkinliklerini izlemeleri,  sinema ve yemek aktivitelerine katılmalarıyla akranları ile birlikte zaman geçirmeleri sağlanırken okullarda öğrenim gören ve proje kapsamında evde eğitim çalışmalarına katılan öğrencilerimize empati davranışı kazandırılması amaçlanmaktadır.

Proje ile evde eğitim hizmeti alan öğrencilerimizin eğitimde “Feda edilecek bir birey yoktur.” anlayışı kapsamında mutluluklarının arttırılmasına katkı sağlanmaktadır. Tüm bu çalışmalar ile ilgili memnuniyetini dile getiren aileler etkinlik çalışmalarının arttırılarak devamlılığının sağlanmasının faydalı olacağını belirtmektedirler.

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, “Evde eğitim gören öğrencilerin akranlarından uzak kalması bir eksiklikti. Bu eksikliği gidermek adına evlerdeki eğitimlere öğrencinin akranları ile birlikte gidilerek evlerin bir sınıf ortamına dönüşmesi sağlanmıştır. Yapılan çalışmalar öğrenci ve ailesini memnun etmiştir. Ayrıca projede evlerdeki faaliyetlerin dışında öğrencilerinin sosyallik kazanması ve mutlu olmaları adına ev dışında da sinema, gezi, yemek gibi etkinlikler planlanmış ve devam etmektedir. İlimizde yenilikçi yaklaşımlar kapsamında uygulanan bu çalışmada evde eğitim öğrencilerine daha iyi şartlarda hizmet vermek amaçlanmaktadır. Çalışmada emeği geçen bütün öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” dedi. 

 

 

 

 


Etiketler:

Evi Sınıf Yaptıklar

Ana Sayfa


Evi Sınıf Yaptık - - Evi Sınıf Yaptık
Çankırı’da Engelleri Aştık, Evi Sınıf Yaptık Projesi Etkinliklerle Devam Ediyor

İmam Hatipliler Değerlerine Sahip Çıkıyor - - İmam Hatipliler Değerlerine Sahip Çıkıyor
İmam Hatipli Öğrenciler Değerlerine Sahip Çıkıyor

Hayaller Hayat Buluyor - - Hayaller Hayat Buluyor
Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar. Hayaller Hayat Buluyor, Bir Çizgi De Sen At

Çankırı’nın Öğretmeni Ankara’da Sunum Yaptı - - Çankırı’nın Öğretmeni Ankara’da Sunum Yaptı
Ulusal Eğitim Araştırmaları Öğretmenler Sempozyumu Ankara’da Yapıldı

Fen Lisesinde Kadınlar Günü Kutlandı - - Fen Lisesinde Kadınlar Günü Kutlandı
TOBB Fen Lisesinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bayanlara etkinlik düzenlendi

Çocuklar Oyuncaklarını Sergiledi - - Çocuklar Oyuncaklarını Sergiledi
Çocuklarının sergilenen oyuncakları diğer illerde de sergilenecek

Evi Sınıf Yaptıklar - - Evi Sınıf Yaptıklar
Evi Sınıf Yaptılar. Akranları İle Buluştu

Gazi Mesleki Lisesinde Dua Programı Yapıldı - - Gazi Mesleki Lisesinde Dua Programı Yapıldı
Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Şehitlerimize Vefa ve Afrin’e Dua Programı Yapıldı

Fen Lisesinden Türkmenlere Yardım Eli - - Fen Lisesinden Türkmenlere Yardım Eli
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesinden Türkmen Kardeşlerine Yardım Eli Uzandı

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY


ilceler
  ÇANKIRI
.

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstereker kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans Haber 18 Sitesi © 2018